Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xubuntu připojeni k wifi s heslem

Dobrá večer, mam v notebooku xubuntu posledni verzi a za boha se nemužu lognout na wifi, pokud je wifi bez hesla tak jde vše v cajku, ale pokud chci připojit na zaheslovanou sit tak mi to ani neukaze vlozte heslo ... jen se mi ukaze vykřičnik a pak se to přepne na tu nezaheslovanou sit. stah sem i aplikaci wifi radar ale ta mi nefunguje ... ta se zasekne při připojovani a nejde ani vypnout ... už nevím co s tim, když si ntbk vemu třeba do prace tak mi tam je k prdu protože se nepřipojim :/ prosim o radu , předem díky :)

Ja jsem to na Gentoo poresil skriptem, ktery zapise spravny konfigurak vcetne hesla pro wpa_suplicant (/etc/wpa_suplicant/wpa_suplicant.conf) a pak spusti /etc/init.d/net.wlan0 start (samozrejme pod rootem).

Mozna by to slo udelat podobne i na tom xubuntu, konec koncu pod omalovankama je porad stejny linux.

xubuntu nema NetworkManager ? Od urcitej doby je tento manager jeden z vydarenych v ktorom nastavis takmer vsetko.
Funguje to to inak ako si zvykknuty. Najprv sa nastavia vsetky parametre siete, vcitane hesla, certifikatov, IP a podobne a az potom sa pripaja k navolenej sieti.