Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Users - diakritika uživatele

ZDravím,

mám Windows 8.1, účet spojený s microsoft. Ale když se podívám do adresáře OS (C) > Users, tak tam mám dva uživatele. Jeden správný, druhý má ve jméně místo háčku znak �. NEvíte, čím to je? Občas mi to dělá problémy i při instalaci nějakých programů, příp. her. Když adresář odstraním, za chvíli se vytvoří nový. Díky.

Existuju aplikacie nedementne (unicode) a dementne (ne unicode) resp. stare :) Tie dementne ti to vytavraju. Bud ich nepouzivaj, alebo nepouzivaj diakritiku v systemovych veciach. Mohli by to ucit ludi na zakl.skole namiesto kdejakych zbytocnych nezmyslov :)

spíš dementnější je dotazovat se na absolutní cestu- horko těžko vyloudí %programfiles% natož %userprofile%, načež hodnoty jme absolutně aplikovat do konfigurace. já tomu říkám, jestli jsi viděl film pošetilost mocných, pomnenecka. ruhe hunde! podvůdky (shim) poznají na w7 idiocii programátora. existují velice staré programy- lhář je nevirtualizuje- čest jim.

Ta aplikacia nejaky ten userprofile urcite pouzila, jak inac by sa dostala na ten user profil? Ale asi v tej aplikacii nasledne vznika nejaky problem pri dalsom spracovavani stringov ptz boli pouzite neunicode fcie, alebo co ja viem co tam boli spustane za aplikacie.
Samotny Win uz je snad cely unicode, snad, dufam :)

Tak i přes to všechno se mi stejně vytvořil znovu adresář s tímto znakem, i když jsem zrušil microsoft účet a vytvořil místní účet (s diakritikou). Asi není nějak funkční, jinak si to neumím představit. Ale myslím, že problém je až od té doby, kdy jsem začal používat win 8.1.

Ještě doplním, že problém může být v daném softwaru, že třeba nepodporuje cestu s diakritiou, a proto si vytvoří s tímto znakem. Konkrétně se jedná o hru, která když se stahuje přes klienta, vytvoří si v adresáři OS (c) /users/ jmenop�ijmeni/Downloads

Tak pravděpodobně vyřešeno. V daném herním klientu byla nastavena cesta stahování, tam byla nastavena adresa s tímto znakem. Změnil jsem tedy adresář na správný, starý smazal a nové stahování už funguje správně, adresář se znakem se nevytvoří.Příště se pokusím názvu účtu s diakritikou vyhnout.