Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní PC za 14k

Ahoj,před několika měsíci jsem zde řešil ''slabší sestavu'' momentálně co řikáte na tuto:

Procesor CPU:
AMD FX-Series X8 FX-8350
(3499,-Kč)

Grafická karta:
Sapphire Radeon R7 260X OC 2GB DDR5, 11222-06-20G
(2 699,-Kč)

Disk:
Seagate SV35.5 3TB, ST3000VX000
(2797,- Kč)

RAM:
Kingston HyperX Fury Red 4GB DDR3 1866
(1104,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A99X EVO R2.0 - AMD 990X
(2440,-Kč)

Ventilátory:
Arctic Fan F12 PWM
(2ks 130,-Kč 260,-Kč)

Chladič:
Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
(459,-Kč)

Zdroj:
Seasonic SS-500ET 500W
(1171,-Kč)

************************************************** ************************************************** ***
Leží znuděnej chlap na pláži, vykoukne zlatá rybka a říká mu: "Jestli chceš, splním ti přání." Chlápek mávne rukou: "Neser!" A rybka za tři dny praskne ...
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

AMD Vishera FX-8370E SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9) ASUS M5A99X EVO R2.0 Arctic Fan F12 PWM SilentiumPC Fera PRO, HE1224 Seasonic SS-500ET F3

všechno mám už doma,kromě grafiky (krásné komponenty,celkem brutální :3)

Raději víc,potřebuji odzálohovat na něj staré HDD (4) a tak aby mě ještě něco zůstalo....
SSD určitě nebude rychlejší o tolik aby mělo význam o něj uvažovat,10 her a byl by plný
2TB asi nebude lepší?
PC mnohdy jede několik dní bez vypnutí,tak řeším i tu spotřebu

M-Pol,

chvilku jsem si hrál,díky za pomoc sestavil jsem to takto: co vy na to? asi problém bude ten disk....

Procesor CPU:
AMD Vishera FX-8320E
(3699,-Kč)

Grafická karta:
Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5, 11222-05-20G
(2 499,-Kč)

Disk:
Seagate SV35.5 3TB, ST3000VX000
(2797,- Kč)

RAM:
Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9)
(1116,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A97 EVO R2.0
(1942,-Kč)

Ventilátory:
Arctic Fan F12 PWM
(2ks 130,-Kč 260,-Kč)

Chladič:
Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
(459,-Kč)

Zdroj:
Seasonic SS-350ET 350W
(780,-Kč)

No opět se to moc nepovedlo -
1. o řád nižší grafický výkon (nežli v mám návrhu)
2. chladič nesmysl u AMD nejde orientovat dozadu ven z bedny
3. 350W Season je už skoro podlimitní a nemá 6pin pro g.kartu
4. nikdy bych nepoužil takový velký disk jako systémový
(raději dva = menší na systém C a větší datový D)

Mockrát děkuji M-Pol,
1. chápu,určitě to tak je,ale cena 5 000,-Kč skoro,a spotřeba bude vyšší,ušetřím a koupím lepší :)
2. opraveno
3. opraveno
4. on se stějně zaplní,určitě časem plánuji další disk (pro mě nerozhoduje tak moc zda-li naběhne windows za 10sekund nebo 15sekund)

viz. níže:

Procesor CPU:
AMD Vishera FX-8320E
(3699,-Kč)

Grafická karta:
Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5, 11222-05-20G
(2 499,-Kč)

Disk:
?
(?,- Kč)

RAM:
Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9)
(1116,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A97 EVO R2.0
(1942,-Kč)

Ventilátory:
Arctic Fan F12 PWM
(2ks 130,-Kč 260,-Kč)

Chladič:
Arctic Cooling Freezer A11
http://chlazeni.heureka.cz/arctic-cooling-freezer- a11/recenze/
(555,-Kč)

Zdroj:
Seasonic SS-500ET
(1186,-Kč)

Zdravím, M-Pol

trošku jsem to upravil a zvedl rozpočet do grafické karty nemá cenu více investovat když budou hry hratelné a utáhne natáčení z frapsu (až ušetřím vzal bych nějakou pořádnou z řady R9... 7 až 8tisíc korun)

k desce je mnoho negativ: Asus M5A97 EVO http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-m5a97-evo/re cenze/
Platí pro ni to, co pro M5A97 - vůbec nefunguje řízení větráku CPU, pořád jede na max.

zde je konečný seznam zda-li nemáte něco proti:

Procesor CPU:
AMD Vishera FX-8320E
(3499,-Kč)

Grafická karta:
Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5, 11222-05-20G
(2 699,-Kč)

1.Disk:
Seagate SV35.5 3TB, ST3000VX000
(2797,- Kč)

2. Disk
WD Blue 1TB
(1366,-Kč)

RAM:
Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9)
(1116,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A99X EVO R2.0
(2440,-Kč)

Ventilátory:
Arctic Fan F12 PWM
(2ks 130,-Kč 260,-Kč)

Chladič:
Arctic Cooling Freezer A11
http://chlazeni.heureka.cz/arctic-cooling-freezer- a11/recenze/
(555,-Kč)

Zdroj:
Seasonic SS-500ET
(1186,-Kč)

Zdravím,kozakl

Rozhoduji se mezi 2TB až 4TB
To nejdůležitější bude mít kopii/zálohu na tom druhém disku WD blue 1TB posléze na DVD.
Jinak opravdu by to bylo na blázinec.Momentálně funguji na 10let starém plném (volné místo 100MB)Samsungu 40GB,a potřebuji co nejrychleji nové PC proto jsem založil toto vlákno :)

Velmi zajímavě vypadá tento:
Western Digital CAVIAR GREEN 4TB, SATA/600, 64MB, WD40EZRX 3399,-Kč cenu přesně nevím jakou se dá usmlouvat :D

je vidět, žes nic nepochopil. Ten SV35 disk je pomalá lemra určená na data (sekvenční zápis a čtení), totéž platí pro WD Red nebo Green. Je zcela nepřístojné na takový disk strkat operační systém, to už je lépe jej nainstalovat na ten starší WD Blue.

Nicméně s ohledem na příšernost vysněné sestavičky (osmihrnek, sračkovitý chladič podřadné značky, k tomu neodpovídající slabá grafika) to je už jen takový skládací folklór..

touchwood,

Disk SV35 je dávno změněn,viz. diskuze.....
Systém bude na WD blue (musím to opravit)
Data,filmy,hry,zálohy bych asi dával na ten druhý disk (2-4TB)klidně Green....

Nesouhlasím,když bude potřeba půjdu do R9 280x...
R7 260x těch videí je dost a nemyslím že je až tak špatná....

Z mého pohledu:

- buď nechat 260X a k tomu něco jako FX6300 nebo základní i5
- NEBO nechat osmihrnek a přidat na grafice, ale to rovnou u můžeš jít do nějakého lepšího i5, který bude na hraní a neparalelizovatelné úlohy (prakticky vše krom renderování videa) dost lepší.

touchwood,díky

na rovinu jsem ''prase'',stává se že mám zapnuté 2 hry,do toho 5 otevřených stránek,a ještě film a rozepsaný dokument apod... a nerad bych aby mě brzdil procesor.... + fraps natáčení.....

- nechal bych tu 260X s tím že ji časem prodám a koupím něco jako R9 290... ten osmihrnek ji bude aspoň stačit krmit....

na 290X ti ten osmihrnek nebude stačit, protože má hodně slabý výkon (reálně je na úrovni lepší i5).

Více spuštěných programů nemá v drtivé většině zásadní vliv na zátěž CPU, jen konzumují RAM. Ale nějak nechápu ty 2 spuštěné hry...

Takže se mě naskytla možnost koupit novou: R9 270X za 3,3K (takže o kolik bude výkonější jak R7 260x?) mám čekat nebo ji raději hned vzít a neváhat ? záruka skoro 1,5roku

DUAL-X R9 270X 2GB

2 hry spuštěné jsem myslel tak:
CS 1.6 zombie server/jail
+ Wot
+ MC apod...

takže finální sestava vypadá takto:

Procesor CPU:
AMD Vishera FX-8320E
(3599,-Kč)

Grafická karta:
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5
(3 299,-Kč)

1. Disk (systémový)
WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB
(1361,-Kč)

2.Disk: (data,zálohy,hry,filmy)
Western Digital CAVIAR GREEN 4TB, SATA/600, 64MB, WD40EZRX
(3599,- Kč)

RAM:
Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9)
(1116,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A99X EVO R2.0
(2440,-Kč)

Ventilátory:
Arctic Fan F12 PWM
(2ks 130,-Kč 260,-Kč)

Chladič:
SilentiumPC Fera PRO, HE1224
(600,-Kč)

Zdroj:
Seasonic SS-500ET
(1186,-Kč)

sambilionk,díky moc
jojo z části souhlasím,ty nejcenější data jsou už odzálohovány na DVD,fleškách,a jsou na starých ''polofunkčních HDD''

Až budou více penízky,pořídím si ten 2TB WD Black na systém....
ten 4TB green asi budu vypínat...

v cestavě by měli být:
1x WD blue 1TB
1x WD green 4TB
1x WD black (v budoucnu)

Díky,anaron222,sambilionk,

OK 1.disk 1TB
OK 2.disk 4TB (chudák porn*:D)

Ohledně grafiky když nebude stačit tak ji střelím za nákupku,a koupím R9 280x :)

(každý disk bude mít pouze 1 oddíl)

1. Disk (systémový)
WD Blue 1TB
(1366,-Kč)

2.Disk: (data,zálohy,hry,filmy)
Western Digital CAVIAR GREEN 4TB, SATA/600, 64MB, WD40EZRX
(3599,- Kč)

jj,5 TB to je kruté :)Ale nebudu muset řešit tu ikonku dole co furt vyskakuje ''Máte nedostatek volného místa na disku....''
to si vem že já musím na ten nový 4TB hodit tyto staré:
500GB (plný)
160GB (plný)
80GB (plný)
40GB (plný)
většinu windows vidí,ale jakmile klikneš na data HDD se sekne,no to ještě bude prdel vše odzálohovat a data z nich dostat :/

Koukám na aukru a R9 290 a R9 290x skoro s 2letou zárukou tam jsou za 4-8k (když tu co jsi mě poradil R7 260x GB nebude stihat,prodám ji za 2500Kč a přidám si 5000,-Kč a koupím rovnou z aukra pořádnou vč. záruky.... czc,alza,alfa...

Tak záleží na koho kápneš kámoš kupuval novou (starou AM3 MB) sice jenom za litr ,ale jaksi nefunkční takže sázka do loterie.Já tam teda taky už kupoval 2X case a spokojenost ,ale to není HW.Ohledně záruky co jsem jenom tak kecal na CZC když přeprodám dál a faktura je na mě tak by moh bejt pak problém,nevím jak jinde.

Datové sklady se ovšem dnes neřeší tak, že si do PC narveš tunu disků, ale NASem, který je na Windows nezávislý a má většinou možnost redundance dat (když umře disk). Můj oblíbený Zyxel NSA-325 stojí necelé 3 tisíce a má šachty na 2 disky.. Díky tomu nemusíš skladovat svá data na lokálním PC, ale jsou dostupná všem PC v síti.

Budu opět politicky nekorektní a žeru lidská mláďata a nejlépe zaživa!
Tohle je blbá rada! Tušíte, sličný, mladý, perspektivní, neobyčejně chytrý a hlavně "zdravě" sebevědomý hošíčku, co ty písmenka: "SAS" vůbec znamenají a kam tohle připojí?!

Místo kravin, jako tohle a SSD WD VelociRaptor!

na SAS disk potřebuješ SAS řadič. To nic, tos ještě neviděl, tyhle disky se strkají do serverů, víš? Obráceně to funguje, SAS řadič umí SATA disky, ale SAS na SATA řadič ti fungovat nebude.

Místo kecání se raději vzdělávej, protože tvé dosavadní "rady" nejsou ani na úrovni "PC školky" JNP. Tady se hraje jiná liga.