Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vplyv dlzky sietoveho kabla na kvalitu pripojenia

chcel by som sa spytat na efektivnu dlzku sietoveho kabla.

ide o to, ze mame v sieti pospajanych niekolko PC pomocou switchu klasickymi sietovymi kablami s koncovkami RJ-45. Jeden PC je na druhej strane budovy, co moze byt (mam slaby odhad) vzdialeny tak na 40m a tiez je pripojeny do switchu. Mame adsl 1024kbps rychly internet.
PC v tesnej blizkosti (kable dlhe max. 5m) maju odozvu priemerne 50ms (10x ping na google.sk, pricom je kazdy uzivatel na pc na internete)

avsak na tom vzidalenejsom PC ma 3x horsiu odozvu. je to dlzkou kabla? existuje alternativne riesenie? popripade nejaka uzitocna rada?

dakujem pekne

nejake silne ruseni

konkretne priklady? (je to budova skoly)
koncovky by mali byt OK, aj ked som ich nerobil ja (co je mozno tak trochu aj vyhoda :-D)
skripnuty a pritlaceny ci inak deformovany by nemal byt, ale prebehnem to. je to vacsinou cez steny vedene, nie popod dvere...

a este stale zostava otazka, aka je efektivna dlzka? sice vravite ze 40m by nemal by problem, ale kolko je teoreticke max? pocul som o 100m uzitocnej dlzky, je to realne?

Ono mozes vziat nejake ine PC ktore funguje dobre a zapichnut ho namiesto toho povodneho PC, a skusit ten ping a uvidis ci to je v kabelazi alebo nie.

Sietovy kabel by mal byt odolny voci beznemu ruseniu (je kruteny), ale zavisi aj od kvality kabla a od toho ci nejaky blazon nenacvakal signalne pary na (nekrutene) pary dratov - t.j. na draty ktore nie su pary. Aky to je kabel? Pozri sa na koncovky ze ktore piny konektora su na krutenych paroch dratov (rovnaka farba).

40m by malo byt bez problemov, meral si to alebo len odhadoval? (ci to nie je nahodou 400m :-)) napr. sa to nezda ale taky 7m kabel tu mam len cez pol takej mensej miestnosti, ked to ide okolo stien tak sa metre nazhromazdia ze sa to ani nezda.

Skus aj na tom switchi strcit ten kabel do inej zdierky.

Ono mozes vziat nejake ine PC ktore funguje dobre a zapichnut ho namiesto toho povodneho PC, a skusit ten ping a uvidis ci to je v kabelazi alebo nie.

potom ma napadlo, zajtra rano so mnou pocestuje moj notebook a uvidi sa :-) (dobry napad :beer:), aspon budem mat zuzeny okruh hladania problemu :-)

ci to nie je nahodou 400m

od oka, odhadom (slabym). teda to moze byt v skutocnosti aj viac, ale nemam moznost sa stverat popri stenach na skole, tu sa deti ucia :-D, aby som to presne zmeral. teda zostava spolahnut sa na moj odhad.