Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vírus v mobile..súrne

Ahojte všetci. Mám jeden problém a som z toho zúfalá. Chcela som si pozrieť film online na mobile, ale keď som klikala na stred kde bol vlastne gombík na spustenie filmu, zobrazilo sa niečo ako reklama, že vraj môj smartfón je infikovaný a je tu vírus + že mám oskenovať telefón. Ja som to ale celé zrušila, ale strašne sa bojím že mám v mobile vírus. Je to len falošná reklama alebo naozaj s tým niečo je? Viem, že existujú antivírusy do mobilu ale tam sa treba registrovať a je to moc zdĺhavé... ak ma niekto skúsenosti, tak prosím píšte...

****** tu je odkaz na film (nebojte sa je to bezpečné).. len hore sa zobrazil nejaký rámček že mám v mobile vírus.. prosím pomôžte.

Zatiaľ mobil ide normálne, ale bojím sa čo ďalej.. (Mám sony xperiu)
Ďakujem moc.
Odkaz na film som zmazal, nepacil sa totizto Googlo kvoli autorskym pravam. (fleg)

loading...

Zadne samoviry na Androide nejsou. Jiste, existuji skodlive aplikace, ale ty si musi do mobilu uzivatel sam nainstalovat a potvrdit jim prava, ktera aplikaci prideli. Zvlast pokud mas povolene nezname zdroje (nutne pro instalaci warezu), nemuzes se divit, ze tam pak mas nevyzadane reklamy.

Takze instaluj jen aplikace z Google Play a dobre se divej co instalujes, napriklad tak, ze se budes koukat jake ma aplikace hodnoceni, kolik uzivatelu ji instalovalo a zda si uzivatele v minirecenzi pod aplikaci nestezuji, ze to dela neco co nema.

Antivir na Android neinstaluj, nema to cenu, viry neexistuji, jen ty skodlive aplikace.

O jakou konkretni skodlivou aplikaci se jedna v tvem pripade ti nepovim, protoze nevim co jsi si tam instalovala, odinstalovat se to da normalne ve sprave aplikaci.

Ono... mne sa tam zobrazilo niečo v tom zmysle: "Xperia Sony bol pravdepodobne infikovaný".. hore blikalo, niečo "Pozor vírus".. a vážne ma to dosť naľakalo.. dole som ešte v rýchlosti postrehla že písali niečo ako "Oskenuj telefón alebo odstráň vírus" ale ja som okno na prehliadači zavrela... Pomôže ak s tým pôjdem do opravovne a dám si SIM kartu do iného mobilu? Alebo čo mám robiť? Ja ani neviem či ten vírus tam mám, ale bojím sa že časom sa to prejaví na strate údajov, atd... je to blbý pocit, neželám to nikomu... nechcem už nič inštalovať a ani nič pchať do toho mobilu, len sakra neviem čo teraz s tým... keď mám ten mobil v ruke stále cítim ten pocit, že je tam možno vírus.. zvlášť keď to tam bolo napísané dosť výhražne...
neviem či zmena mobilu postačí.

Cetla jsi mou odpoved nebo si jen tak pises sama pro sebe?

Viry na Androide nejsou. Jsou jen skodlive aplikace, ktere si sama musis nainstalovat a zrovna tak je muzes i odinstalovat. Ale tohle vypada, ze se ti jen v prohlizeci zobrazila nejaka reklama.

Pokud mi neveris, zazalohuj si uzivatelske data a proved obnovu tovarniho nastaveni, to same udelaji v opravovne, a takhle za to nebudes muset platit.

Normálne som chcela spustiť film.. ten film sa mi otvoril v novom okne a popritom sa spustilo kopec neznámych stránok niečo ako "giga computers" alebo niečo v tom zmysle ..ten film mi na prvýkrát nešiel spustiť, tak som ho skúšala spúšťať na asi 5 x a stále vyskakovali tie neznáme stránky až nakoniec stránka s vírusom... zaujímavé že na pc, nič o víruse nepíšu...

Reklama c.1

"Ve vasem telefonu se nenachazi zadny vir, vlastne ani nemuze, protoze viry na Android neexistuji. Abyste ochranili vas pristroj, kupte si antivir od firmy xxx."

Reklama c.2

"Tvuj pristroj je infikovany, na tvem smartphonu Xpreia se nachazi 1234 virovych infekci. Okamzite proskenuj tvuj foun antivirem od firmy xxx, ktery zajisti 100% ochranu!!!!!!!!"

Ktera z tech reklam na tebe zapusobi vic?

Samozrejme že Vaše odpovede som čítala... len sa snažím napísať a opísať všetko čo si pamätám.. zomlelo sa to rýchlo.. bola som vystrašená, predsa len mobil bol drahý + niekde som čítala že odstránenie vírusu je finančne dosť náročné atď... ja som žiadnu aplikáciu nesťahovala, jednoducho som si chcela pozrieť film, nešlo to.. vyhodilo mi to cudzie stránky + stránku s vírusom a bolo to na svete... jednoducho neviem, snáď to bude v pohode. :)

AdBlock na Google Play neni, Google ho tam nechtel.

Nicmene jak AdBlock, tak AdAway, pouzivam to druhe, jsou na xda, ale musi tazatelka pro instalaci povolit nezname zdroje a posleze je zase zakazat. Mnohem lepsi by bylo nechodit na neduveryhodne weby a filmy si stahovat jinak.

Takže nieje ABSOLÚTNE žiadny dôvod sa obávať? Ono, ja ani neviem či som nato klikla, len mi tam vyskočilo či chcem zoskenovať mobil a že ten mobil je infikovaný, ew.. asi nebudem internet ani pouzivat..a možno sa ten vírus dostal do mobilu v dôsledku tých neznámych stránok ktoré naskakovali pri neúspešnom spúšťaní filmu.. a to neboli reklamné stránky... boli to proste nejaké neznáme anglické stránky... možno že vírus bol na jednej z tých stránok

Ono, ja ani neviem či som nato klikla

... chtelo by to potvrdit instalaci.....

možno sa ten vírus dostal do mobilu v dôsledku tých neznámych stránok

nedostal protoze ZADNY NENI

Veskere vyskakovaci reklamy(okna) jsou jen pro to aby vystrasily "tebe" a donutily instalovat neco co ani nepotrebujes a z tech reklam se plati vyvoj tech trapnych a zbytecnych aplikaci ... i na GPlay je jich dost a dost :-D

Pokud si v nastaveni zakazes instalaci z neznamych zdroju (defaultne to zakazene je), tak muzes instalovat jen aplikace z Google Play a tam mas vzdy pred instalaci vypsane jaka prava aplikaci pridelujes.
Takze pokud tam budes mit odesilani SMS nebo volani, tak bud je to aplikace, ktera toto dela zamerne a ty vis proc takovou aplikaci instalujes nebo ji snad instalovat nebudes!

Sice porad si nejsem jist, zda jsi gramotna, kdyz ti tu stale dokola opakujeme, ze na Android viry nejsou a ty si stale vedes svou, ale kazdopadne si kazdy gramotny clovek muze precist, jaka prava po nem instalovana aplikace pozaduje a v pripade, ze pozaduje prava podezrela (treba nejaka hra pozaduje prava na odesilani SMS), tak snad alepson trochu inteligentni clovek takovou aplikaci instalovat nebude.

Vic uz se k tomu dodat opravdu neda.

Virus se ti nikdy sám neohlásí. Vždy to ohlásí nějaká jiná aplikace, buď nějaká, kterou sis tam sama dala pro odstranění virů, nebo jiná, která tě chce nalákat na koupi antiviru. Antivirus, kterej ti hlásí viry v zařízení a to ho ještě nemáš nainstalovanej, tak takovej bych si nikdy nekoupil/nestáhnul/nenainstaloval.
Navíc ti těžko může něco najít virus v mobilu, když jsi žádné aplikaci nepovolila scan tvýho zařízení.
Už se na to vyser a jdi v klidu spát. Pokud se tak moc bojíš o svoje data, tak telefon znič a pořiď si nějakej hloupej mobil, co umí nanejvýš telefonovat a posílat SMS.

Áno ja chápem, ale stále mám pocit že sa moc nerozumieme. Ja som si do mobilu nič neinštalovala. Samotný film som nesťahovala, len si ho chcela pozrieť online. Keď som ho chcela spustiť otvoril sa mi v novom okne a k nemu sa mi otvorili ďalšie neznáme stránky z ktorých neskôr oznámili že bol môj smartphone infikovaný a všade písali pozor vírus a že mám dať oskenovať telefón. Podľa mňa o žiadnu reklamu nešlo, ale sa mi na mobil nachytal bordel z tých anglických stránok. Dúfam že ma už dostatočne rozumiete, že keď vám vybehne že máte zavírený mobil, nejdete spať s pocitom že to bola reklama.

Myslim, ze som trpezlivy clovek, ale nezda sa ti, ze to uz prehanas?
Toto uz hranici s trolovanim alebo umyselnym zakernym robenim si srandy z druhych.
300x tu odznelo, ze ziaden virus, napisane bolo jasne, ze virus sam sa nehlasi a musi ho zahlasit nejaka ochrana (ziadnu tam nemas), takze mne to vychadza, ze bud sa sem niekto prisiel pobavit, alebo nerozumie pisanemu textu.
Este jedna otazka, ci tam naozaj nemas virus a vlakno zamknem. Je mi naozaj luto, ked ludia zbytocne plytvaju casom inych.
Ano aj to je reklama a milion dalsich okien, co ti este vyskoci. Pouzivaj platene aplikacie a nebudes mat telefon plny reklamnych okien.

Zdravím všetkých. Už som tu raz písala ohľadom tejto veci, avšak mám ten istý problém. Napíšem to od začiatku ešte raz. Mne samej je to už trapné, ale neviem čo s tým.. Potrebujem súrne pomoc. Som zúfalá, a naozaj neviem čo mám robiť. Mám Sony Xperia smartfón. Mám ho asi rok a doposiaľ s ním nebol žiadny problém. Používam domácu wifi. Nesťahujem žiadne filmy, chodím maximálne ma mail, sem-tam skontrolujem poštu. Ale mám obľubu v sťahovaní videí z overeného clipconverter.cc (prepáčte, ak je zakázané dávať sem iné linky na stránky). Vždy som ho rada používala a nikdy s ním nebol problém. Asi pred mesiacom som si chcela ako vždy stiahnuť video z youtube a prekonvertovať ho do mobilu. Napísalo mi že môj Flash Player je zastaralý. Neskôr pri druhom stiahnutí mi napísalo že môj smartfón bol infikovaný. Okamžite som to zrušila. Stále mi však pri stiahnutí videa nabiehalo že mám v mobile vírus. Dole bolo napísané "SKENUJ", avšak vírus to neodstránilo. Ľudia ktorých som sa nato pýtala, mi odpovedali tak, že vraj je to len falošná reklama. Smartfón fungoval v pohode. Dnes som si opäť chcela stiahnuť video avšak mi napísalo že: "Váš Flash Player je infikovaný fatálnym trójskym koňom, ktorý ste získali pri prezeraní stránok s obsahom pre dospelých". Je to hlúposť, ja na žiadnych 18+ stránkach nesurfujem, a ani nič nesťahujem. Keď som spustila skenovanie mobilu tak ma to presmerovalo na skenovanie kde mi našlo potenciálnych 11 vírusov. Keď som klikla na odstránenie týchto vírusov, presmerovalo ma to na Obchod Play, kde si vraj mám zakúpiť nejaký antivírus APUS, alebo niečo v tom zmysle. Zrušila som to. Skúsila som to video stiahnuť aj z otcovho smartfóna, jemu tiež vyskočilo presne to isté, aj to že má 11 vírusov pri skenovaní. Je to nemožné, lebo môj otec internet v mobile používa len občas a to že máme obaja 11 vírusov sa mi zdá zvláštne a náhodné. Je to vírus, či len opäť falošná reklama na ten antivírusový program? Veľmi sa bojím lebo mi tam napísalo taktiež aj že SIM karta a heslá sú v ohrození, a kebyže nemám vírus asi by mi to nenapísalo. Cez PC som taktiež skúšala sťahovať videá z tejto stránky, avšak tiež mi našlo nejakú hrozbu, ktorú antivírus v PC odstránil. Nechcem do mobilu sťahovať žiadne antivírusové programy, lebo oň načisto prídem. Prosím moc, som zúfalá. Čo mám robiť? Ďakujem tisíckrát. A naozaj veľmi sa ospravedlňujem, naozaj túto tému nezatvárajte.

zdravim. hladal som na webe, ci niekto nema podobny problem, ako ja. na androide pri prezerani stranok sa zobrazuje stranka s obsahom: Váš Flash player je INFIKOVANY VAROVANIE! Vaše osobné fotografie, Facebook heslo, ostatné súkromné heslá, ale aj informácie o Vašej kreditnej karte sú v nebezpečí! Váš Flash Player bo počas nedávneho pozerania stránok s obsahom pre dospelých zasiahnutý fatálnym trojskym koňom... alebo sa zobrazia reklamne pornostranky... je to otravné a nepríjemne, ked sa toto zobrazuje pri surfovani. vyskušal som veľa veci, nakoniec aj hard reset telefonu Note2, samozrejme zakaz inštalacie z inych zdrojov, povolit len overene aplikacie... dokonca aj nezmyselný antivírus (ved čo ak medzicasom niečo vymysleli)...haha... nič nepomohlo, z frustrácie že sa znovu objavuje tato hláška a porno stránky nakoniec znovu hard reset, ešte uzkostlivejšie nadstavenia a vyber minimum aplikacii z gplay alebo samsung store (here beta, fb messenger, google translate, ebobirthday + import udalosti, whatsapp, chrom beta, firefox, v kzdom prehliadaci je to to iste) ... a znovu sa to opakuje... hladal som na xda niečo a tak som skúsil f-droid a z neho Adblock plus, ten blokuje len cez wifi (proxy localhost na porte 2020)... a ani ten tomu nezabránil... som z toho sklamaný a neviem čo s tým... pomaly zacinam rezignovať... poradí ešte niekto niečo rozumné?

…Stranky, ktoré som spustil: facebook.com, fony.sk, orange.sk, teraz.sk, sme.sk, zive.cz, zive.sk, topky.sk, po case sa hore nad niektorou strankou zobrazil maly banner adult alebo sex… a potom to už zacalo… vymazal som historiu, cookies, restartoval fon… po chvili surfovania znovu… nepustal som nijake videá… teraz, kde som v prehliadači zvolil „zobrazenie webu ako na pc“ tie bannery zmizli… uvidim jako sa to bude správať dalej…

Dobrí Den chcem sa spitat... bola som na internete a zrazu mi noskoskocilo mi Váš android jainfikovani nebezpecim virusom prosim nezatvarat tuto stranku ale dala som to prec hned potom

Blahoželame

Boli ste vybrany ako vyherca
ceny na slovensku
teraz mate pravo vyberu 1 ceny
za odmenu
pre pokracovanie stlacte tlacidlo OK
stlacila som ok a mala som si vibrat smartfon neverim tomu ale potom som mala stlacit ZISKAT dala som to rychlo preč.Nemislite
si ze mam stastie ze mozem mat SMARTFON.

Na ten vyrus sa bojim prepacte za chyby som len tretiacka
8-)

Pokud zadáte adresu z těhle stránek, naše aplikace se pokusí detekovat daný soubor. Poté ClipConverter vloží tenhle soubor na jeden z našich serverů. Tam budou soubory převedeny do Vámi vybraného formátu a po dokončení převodu můžete soubor stáhnout.

"Vloží tenhle soubor na jeden z našich serverů. Tam budou soubory převedeny" zapomeli tam dopsat "A doplneny o super obsah" :-D:-D

Pozdravujem,
strašne som sa dnes pobavil, keď mi prehliadač na fóne ukázal systémový odkaz o nájdených vírusoch a nutnosti ísť na G Play a nainštalovať si anti-vírus.
No smiech ma prešiel keď mi za polhodinu volalo súkromné číslo... jasné, že som ho nezdvihol, no je mi to podivnuo.

Má niekto podobnú skúsenosť?

Ja mám tiež taký pocit, že sa infikoval.. Bol som v Nitre v NCentre, pripojil som sa, samozrejme, na Martinus wifi, verejná (veď na čo sa pýtať predavačky na heslo), a nejaké kravinky ohľadom aktualizácie softvéru.. Nestiahol som si to, a zdá sa mi, že práve preto sa, veď viete, čo :) mám Samsung Galaxy Trend Plus a začal mi nejako podozrivo sekať, viete, prechody, vtedy to išlo hladko a zrazu potom klikol som a šup, len tak sa to tam objavilo.. nemám ho ani 2 mesiace, ale asi o chvíľu dám hard reset, neviem, a asi si :x: Androida no čo už, skúsim, a keby nie, šak dám vedieť