Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Preinštalovanie windows 8.1

zdravím, chcel som preinštalovať windows pomocou Obnovenia systému čo sa nachádza vo windowse 8.1 no keď na to kliknem tak vypíše to čo je na obrázku čo som sem pridal. Nevie niekto čo s tým ? Mám doma aj original CD od windows 8 ale neviem či mi to nejako pomôže. Win som ešte nikdy nepreinštaloval. Myslíte, že keby vložím to CD do PC a skúsim ho znova nainštalovať ten windows, že to nebude vadiť ? pretože teraz mám win 8.1. ďakujem za každú radu a pomoc.

Zrejme zamieňaš hrušky s jablkami.

Recovery znamená úplne obnovenie aktívnej a primárnej partície (oddielu) do prvotného nastavenia.

Pravda, ak tvoj PC obsahuje onú, kýženú možnosť, obnovy OEM verzie do továrenského nastavenia po reštarte ščota situovanú na skrytej partícii logicky deleného pevného hdd.

Můžeš třeba dát volbu tovární nastavení:
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_8_ obnovit_do_tovarniho_nastaveni.php

Nebo zjistit, jestli máš recovery partititu na disku:

Některé notebooky vybavují výrobci tzv. recovery partititou. Výrobce uzmul cca 10GB z pevného disku a nahrál na tuto část instalační soubory i s ovladači. Nemusíte tedy po reinstalaci ještě ručně stahovat a instalovat ovladače zařízení. Tuto možnost reinstalace lze většinou vyvolat při startu notebooku kombinací kláves (hledejte v manuálu od notebooku nebo na www stránkách výrobce). K některým notebookům bývá také dodáváno tzv. recovery DVD. Toto DVD obsahuje jak instalační soubory systému, tak ovladače pro konkrétní notebook. Pokud ale k notebooku žádné DVD nebylo a ani na pevném disku žádná recovery část není, je třeba instalovat z běžného instalačního disku a poté ovladače doinstalovat ručně.

http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windo ws_8.php

tak jestli máš nainstalovaný 8.1 a DVD s win 8 tak si to asi rozumět nebude.

To "niečo uzamknuté" by mohla být uvodní obrazovka(počítač), zkus to zrušit

spustit gpedit.msc
Konfigurace počítače -> Šablony pro správu -> Ovládací panely -> Přizpůsobení- Nezobrazovat zamykací obrazovku povoleno