Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pamět RAM správně není vydět v PC

Dobrý den,
prosím o radu mám win.7 64bit ram 2x2gb jsou kit dále +1gb je( 5gb) vše od Kingstonu stejná frekvence z.deska podporuje až 16gb dvoujádro ramky jsou funkčí postupně odskoušeny deska má 4 sloty taky po jedné odskoušeny po jedné ramce to ukazuje správně ale dohromady to vždy ukáže jen 3gb PC je koupen od neznámého člověka takže PC neznám a nestavil co se dá s tím dělat ? děkuji za jakoukoliv radu.

Bud mas nastavene obmedzenie v msconfig, alebo niektora RAM nefunguje spolu s inymi (napr. ta 1GB k dualchannel kombinacii je hovadina), alebo niektora RAM ma vadu niekde v strede adresneho priestoru alebo na konci, alebo nemas v BIOSe povoleny memory remap.
P.S. alebo nefunguje druhy slot (moze byt problem na patici CPU, alebo na slote, alebo nalomeny board)