Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dá sa urobiť z extérneho disku interný?

Vedel by niekto ako z extérneho disku urobiť interný?

Zaujíma ma to preto lebo nielen sem vzniká dosť veľa otázok ohľadom problémov s extérnymi HDD typu "nechce mi načítať extérny HDD" a pod., a pritom to je z 80 % porucha USB prepojenia.

Viem že existuje opačný potup(z interného disku zrobiť extérny ako napr. hľa tu http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2012-08-31/c1 50711-ako-si-doma-vyrobit-vlastny-externy-pevny-di sk), no mňa by zaujímalo skôr ako z extérneho disku zrobiť interný - na SATA, alebo eSATA to je fuk len nech to nieje USB!

No v zásadě to jde, ale jen v tom případě, že ten disk je SATA zasunutý do převodníku na USB. Jenže hafo dnešních externích disků už má převodník integrovaný v elektronice a kolem něj je jen kus plastu jako krabička. Takže jako první krok - rozdělat krabičku a vytáhnout disk. Jako druhý krok - kouknout se, jestli je přítomen SATA konektor a jestli jde disk oddělit od elektroniky vytažením z konektoru. Pokud ano, můžeš ho použít jako klasický SATA. Jinak smůla.

záleží jakej máš hdd, u klasických 3,5" HDD to většinou lze, jednoduše HDD vymontuješ a vložíš ho do skříně. Ja to občas tak dělám, pokud nechci čekat na to, než se to přesune přes pomalé USB 2.0.
Ale pozor, příjdeš tím o záruku.