Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupe OS

Ahoj.

Otazka jasna...koupe OS.

"vyplati" si pockat na 9ky nebo staci 8.1ky ci 7ky?

A kde nakoupit?Koukam vetsinou na Alzu nebo Czc...a cena kolem 2500 za 64bit se mi zda celkem dost.

Popripade da se nekde sehnat treba jen CD-Key?Koukal jsem na Aukro ale tam tomu moc neverim :/

Jak lze vás a váš názor brát vážně,když píšete,že "OSMY" nemám,ale víte o nich a potažmo o 8.1 všechno. Ideální je,nemít vlastní hlavu a papouškovat povětšinou dětské zkušenosti. Jo a 8.1 jdou téměř na všech strojích,i muzejních. Máte perfektní přehled s hlavou v klozetové míse.

Pozri ja sa povazujem za dost velkeho exota a mozno aj ludia tu. Radili nekupuj dve karty do SLI a ja nie a kupil som. Radili nekupuj tri monitory a ja, kupil som. Vyskusal som, bol som spokojny islo to nad ocakavania tunajsich radcov(rozpredal som kvoli rozrastajucej sa rodine a nedostatku casu). Ale mam Win7 uz hodne davno a som nadmieru spokojny. Je pravda, ze som Win8 Win8.1 nevyskusal, ale nemam potrebu. Ziadny Upgrade mi to urcite neprinesie a realne je toho na nete dost, aby som sa o to ani nepokusal. O tych inych mojich experimentoch som si na nete precital, ze to funguje, tak som to skusil. O Win8 a Win8.1 som si precital, ze to nefunguje, tak naco do toho davat peniaze. Teraz som kupil sirokouhly monitor, zasa som za exota a som spokojny, lebo je fakt dobry, ale cpat si nasilu Win8/Win8.1 do PC urcite nebudem, to by som bol potom exot aj sam pre seba.

Vetsina ze 7 na 8 nepresla

- a?
- Pro nekteré nemusi byt prechod z jednoho systemu na druhy jednoduchy, jelikoz jsou zvykli na ten predesli a novy jim pripada zmateny a nechcou menit habitude, jejich zvyky.
- Dokonce znam i hrstku duchodcu, co na Metro nedaji dopustit, pro ne je to cituji jak nazvali "zmackes a jedes", libi se jim také nastaveni velkych dlazdic, pro ty co spatne vidi.
- Hodne lidi si stezuje, ze po prechodu nejde to, nebo jiny komponent a pak z neho vyleze za ma PC z roky 90. CPUs co podorujou PAE, NX et SSE2, ma snad uz kazdy.
- Proto bych doporucil tento system s materialem, hlavne zakladni deska, ktera tento >OS< podporuje.

Pro někoho ano, pro někoho ne. Nebo to "nejlepší" je nějaká objektivní pravda"? Pak bych prosil zdroj, ať se poučím, jak se obejdu bez XP-mode (licence virtuálních XP zdarma), která mi dovoluje pracovat v 16-bitových aplikacích na 64-bitovém hostitelském systému.

Že někomu vyhovuje patlání po kachličkách neznamená, že patlat budu nadšeně i já.

:-p

Vůbec by mi sice nevadilo, kdyby po W98 už nic nebylo, ale to sem nepatří.
Respektive vydržel bych s XP napořád, akorát by MS musel dovolit >4GB RAM a uvolnit DX vyšší jak 9.

Co je špatného na tom, si devítky za týden otestovat sám? Klidně ve virtuálu. Jde přece o to, jak budou vypadat, jak člověku sedne layout či ovládání. Ne to, že to třeba častěji spadne, přece nebude na testovacím OS provozovat něco důležitého.

A ano, nic horšího než W8 už (podle mě!) přijít nemůže, takže bych počkal na W9 (být na místě tazatele, který pravděpodobně nepožaduje 16-bit kompatibilitu). Nebo šel do jistoty, do W7 - ideálně neOEM verze.

To všichni znáte pouze předraženou Alzu nebo o trochu levnější czc, nebo aukro? :-) Pokud máš rád obrázky tak jdi do W8.1, pokud chceš graficky decentně upravené obrázky a máš rád obrázky i v nabídce Start, tak si počkej na W9. Pokud chceš něco ještě nomálního, jdi do 7, třeba tady je koupíš levně http://www.vyhodny-software.cz/windows-7/?gclid=CK KpzqOX9MACFRMatAodTC0AtQ
Ještě levněji i s CZ pak na ebay. Jedná se sice všechno o OEM verze původně určené pro počítače DELL a MS s tím měl zpočátku problém (výhrady), ale pak musel ustoupit a můžeš je instalovat na jakýkoliv HW.

Omyl, bohužel jsem měl tu čest a od té doby mě to děsí i ve snech :-D Co to ale plácáte o nějaké krádeži netuším a ono poněkud nesmyslné přirovnání je taky poněkud mimo :-) Měl jsem tu čest několik dní si s tím hrát, pak tam šel classishell a bylo to teprve pak použitelné, ale noťas šel zpátky majiteli a já byl rád, že tohle v původním provedení nejsem nikým nucen používat. Spousta lidí tady stále ale zapomíná na jednu důležitou věc a tím je fakt, že OS je pouze něco, co zajišťuje bezproblémový chod aplikací, které uživatel používá. Pokud mu něco nefuguje a na nové verzi OS mu to fungovat bude, tak ať si do toho jde. Nějak ale netuším, proč bych měl být někým tlačen a používat něco co nechci, jenom proto, že někdo tvrdí, jak je to úžasné, novější totiž neznamená automaticky lepší. Předpokládám, že si nebudete kupovat třeba auto dle jeho barvy, ale dle jeho užitných vlastností, které využijete a parametrů vs. cena a ne podle toho, že to má váš soused s tále o tom básní u piva ;-)

Když bude mít z toho někdo lepší pocit, ať si koupí pro mě za mě předraženou krabicovku :-) Jediné omezení bych viděl v tom, že OEM verze při větší změně HW nepůjde znova aktivovat, což u krabicové mám dojem, že je umožněno. Před časem jsem to koupil přímo na Ebay (originál CD s nálepkou key code) a žádný problém s aktivací nebyl, takže to neřeším. Pokud se z toho někdo klepe strachy, tak by si raději neměl ani kupovat mobil venku, protože co kdyby telekomunikační úřad odhalil, že jeho telefon není certifikován pro CZ trh, ale pouze asijský ;-)

8.1 jedničky jsou v pohodě. Drtivá většina problémů co lidi s osmičkama mají jsou způsobený warez verzema a crackama. Originálky fungujou v pohodě. Rychlej, designově jednoduchej pěknej systém. Dost vylepšení oproti sedmičkám. A metro není vůbec potřeba používat, jen výjimečně.

Moje slova. Před vánoci mi odešel notebook a tak jsem kupoval nový a na ten už bohužel WinXP nešly ani kdybych se rozkrájel. Tak jsem rovnou šáhnul po tom nejnovějším (Win 8.1) s tím, že když už si musím zvykat na nový systém, tak ať vydrží co nejdéle.

Byla ve mě neuvěřitelně malá dušička, že se v tom nevyznám, půlka programů mi tam nepoběží, atd. Chtělo to cca půl hoďky nastavování systému s kolegou a vzhledově rázem vypadají podobně jako xp úplně vypnuté metro, skáče se rovnou na plochu).
Z režimu hibernace mi nastartují do 5 vteřin, fungují mi v nich i tak staré hry, které jsem na win xp nerozeběhl (dungeon keeper 2, warcraft 2, apod.) plus i všechny staré "custom" programy, např. gcstar na spravování sbírky známek.
Celá instalace proběhla sama. Žádné pošahané stahování ovladačů ze stránek výrobce notebooku. Jediné, co se samo nenainstalovalo byl nějaký bus controller čtečky pamět. karet, který jsem musel doinstalovat ručně.
Nastavení sítě, sdílení, práce se soubory, atd. vše intuitivní a velmi rychlé.

Zatím jsem za cca 3/4 roku nenarazil na jediný problém, který bych musel řešit. A to jsem k tomuto systému zezačátku přistupoval velmi, opravdu velmi skepticky.

Žádné pošahané stahování ovladačů ze stránek výrobce notebooku.

Co to preboha placas. Bud si tam mal original recovery od vyrobcu kde uz ovladace su, alebo by ti polovica klaves a funkcionality (switched graphic, 3D urychlovanie, apod) nefungovala.
Buid si zamestnanec MS, alebo to nie si schopny posudit ci nieco funguje.

Switched graphic - jak integrovaná grafika, tak ovladače pro nvidii se nainstalovali samy a funguje i jejich přepínaní, jak automatické, tak manuální. Instaloval jste už někdy win 8.1 ? Zřejmě ne. (notebook asus x550C, jediné, co bylo třeba stáhnout byl onen ovladač řadiče čtečky pam. karet). Asi bych to tu nepsal, kdyby to tak nebylo....
Netuším, co znamená vaše hláška: "posoudit zda to funguje". Notebook se mi od doby instalace ani jednou nezasekl, nevyhodil nikdy chyb hlášku, bez problémů na něm hraju i věci typu D3 plynule, nikdy nepadnul net, nikdy jsem se nesetkal s tim, že by mi nefungovala nějaká funkcionalita, kteoru jsem chtěl použít. Víc od OS neočekávám.

storage manager - k čemu ? odpovím sám - k ničemu. Jen další kravina, kterou normální člověk nemusí nikdy v životě spustit.
ME netuším co je.
chipset inf update - k čemu, když vše funguje.
FN funkcionalitu - netuším, co tím myslíš. Jestli to, ž jde ubírat přidávat zvuk přes kombinace kláves fn+f11/f12, přepínat obraz. výstup, apod. , tak to pochopitelně funguje.

Nic jsem při win update nenaklikával. Win všechny potřebné ovladače stáhly sami při instalaci.
Znovu zopakuji otázku. Už jsi někdy na nový notebook instalovall win 8.1 ? Evidentně totiž nikoli a jen vaříš z vody ...

A metro není vůbec potřeba používat, jen výjimečně.

jenže microsoft vytvořil w8 právě kvůli metru. pokud ho popíráš, pak jsi mohl léta zůstat u win7 a nemusel jsi 2x upgradovat systém.
servicepack w8.1 už toho moc napravit nemohl (a kromě zbytečných nekompatibilit driverů ani nenapravil, snad jen ubohé jednookenní chování metra v win8). proto už nebude ani servicepack 2 neúspěšného systému, ale w9.

koho to trápí - do 14.ledna 2020 není třeba to řešit.
je fuk co si kdo šmudlí na jednom domácím pécéčku. ať si tam dá klidně windows 3.1, když tu kvůli tomu nebude opruzovat.

Na žádnou nekompatibilitu driverů sem nenarazil. Nic sem neuprgradoval, koupil sem si je k novýmu pc. Desktopová část, která je pro mě důležitá je oproti W7 v mnoha směrech vylepšená. A celkově jsou osmičky rychlejší. Já si na ně nemůžu stěžovat. Je to výbornej systém a nevidím jedinej důvod proč bych měl kupovat sedmičky.

aha, tvoje jedna zkušenost. tak těch lidí co upgradovali "servicepack" a stěžovali si na nekompatibilní ovladače (hlavně vga) tu bylo mnohokrát více.
rychlejší: to slyším s každým novým systémem. jenže si ten člověk už dávno nepamatuje, jak rychlý byl starý systém, než si ho zahnojil automaticky spouštěnými procesy, pochybnými doplňky shell extensions, monitorovacími a updatovacími službami doinstalovaných aplikací, zbytečnými ms aktualizacemi, ti in musí mít i nejlepší "internet security" - což ho s novými w8.1 nevyhnutelně čeká taky. povíme si za rok, v jakém stavu budeš mít systém.

až přijdeš do zaměstnání, nebudeš se divit že firma nepřechází každé 2-3 roky na nový systém s novým ovládáním a s novou centrální správou, neprovozuje naráz podle stáří pc 3 systémy ani nevyhodí za nový systém se stejnými funkcemi nové prachy. teprve pak prozřeš.

ano ano... zhulenej programátor pískne a uživatelé zvykejte si .

- To je sprominutím co blbost?
- Nikdo nikoho nenutí tento OS pouzïvat, osobnē s ním také zadny problém nemám.
- Bavíme se o domácím vyuzití, ne podnikovém, kde muze jít o jinou situaci.
- Zase mi pripadne trosku skoda, skoro v roce 2015 zústat u win XP.

(Nemohl jsem prehlídnout, ze kdyz nekteré osoby xxx napísou win 8 je hovínko, tak hlavnē takoví ti méne zkusení to tady hned pak vsude opisujou a prohlasují o jaky jde spatny systém bez vlastní zkusenosti)

- Tabulku pro 4 trimestr se mi nechcou hledat, ale podivejte se, kolik % lidí tento systém pouzívá.
- V otázce domácího vyuzití, napsat ze jde o spatny systém jde o zaujatost nebo neznalost.
- Jak jsem psal víse, hlavē lidé 3 generace (dúchodci) na tento OS nedají dopustit a METRO jim usnadnilo zivot.