Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Torrents a veřejná ip adresa

Chci se zeptat. Slyšel jsem že na torrenty je lepší mít pro pc pevnou ip adresu než sdílenou ip adresu. Může mi někdo říct jak se mi to vyplatí. Slyšel jsem něco o tom že bych snad mohl potom stahovat rychleji. Díky

Trochu asi pleteš pojmy. Pevná IP je stálá adresa, alternativa je dynamicky přidělovaná ( ale to neznamená, že se musí měnit každou minutu). Pak jsou IP veřejné a soukromé . S veřejnou IP jsi jednoznačně identifikovaný, se soukromou je to podobné, jako bys do své poštovní adresy uváděl jen číslo bytu.
Měl jsem nastavenou jak pevnou , tak dynamicky přidělovanou, soukromou a nyní veřejnou a na stahování jsem žádné změny nepozoroval.
Píšu to hodně zjednodušeně, ale ne snad úplně blbě :-).

Laicky se veřejná adresa na daném zařízení (PC) nazývá AKTIVní spojení (neveřejná adresa bez portforwardingu v zařízení je PASIVní spojení), jde o to, že dvě taková PASIVní spojení se normálně spolu nespojí.
Proto PASIV v DC++ má nevýhodu, že stahuje pouze od AKTIV. Od Pasiva mohou stahovat pouze Aktiv. Aktiv je bez omezení. A takhle to funguje taky v torrentu. Spojení dvou pasivů řeší třetí strana, která je aktivní nebo se pasivy spojí port forwardingem, přesměrováním portů pro naslouchání.

PASIVŮ je obvykle víc !!! :-?

pasiv_aktiv.php

Soukromou/neveřejnou IP (adresa lokální sítě) poznáte též podle toho, že je v některém z těchto rozsahů:
10.0.0.0 - 10.255.255.255 , 172.16.0.0 - 172.32.255.255 , 192.168.0.0 - 192.168.255.255

Jo napsal jsem to špatně. Mám veřejnou ale sdílenou ip adresu, a zajímá mě jestli bych stahoval rychleji kdybych měl veřejnou soukromou ip adresu. Z toho co píšete v tom teda rozdíl není, to jsem chtěl vědět, díky.

Adresa je pevná, tedy nemění se. Je ale navenek společná pro dalších 100 uživatelů danného poskytovatele připojení k internetu. Prostě obecní bezdrátový internet.
Třeba u stahování z rapidshare je lepší mít soukromou veřejnou ip adresu, kvůli čekací době na rapidu, tak nejsem omezován dalšíma uživatelama.
Zájímá mě jestli mě to něco přinese taky u torrentů.

Nemůžeš mít soukromou veřejnou IP ! Buď máš soukromou, nebo veřejnou ! Veřejná adresa je podobná jako číslo domu a pošťák ( spíš tada doručovatelka) ví, kam má dopis doručit. Pokud bys do adresy napsal jen číslo bytu a ne domu, tak to nenajde. když ti ISP přidělí veřejnou adresu, je to , jako by na dům přidal ještě jedno číslo domu. Pokud ti mojeip.cz zobrazuje za: Vaše interní adresa je: nějaké číslo 192.168 atd nebo 10. atd, je to ta soukromá IP ( číslo bytu :-) ).

Tazatel píše, že má WiFi. Soukromá/neveřejná IP je popsána tady:
Jsou vyčleněny rozsahy tzv. interních (neveřejných) IP adres, které se používají pouze pro adresování vnitřních sítí (např. lokálních), na Internetu se nikdy nemohou objevit. Jako neveřejné jsou určeny adresy:
ve třídě A: 10.0.0.0 až 10.255.255.255 (celkem 16 777 216 adres)
ve třídě B: 172.16.0.0 až 172.31.255.255 (celkem 1 048 576 adres)
ve třídě C: 192.168.0.0 až 192.168.255.255 (celkem 65 536 adres)

šmarjá... soukromá veřejná IP adresa znamená, že mám přidělenou veřejnou IP sám pro sebe, s nikým se o ni nedělím, je moje soukromá, platím si za ni, když začnu dělat bordel na fóru, tak dostanu banána pouze já, nesveze se se mnou dalších 20 lidí. Tohle je soukromá veřejná IP.

Soukromá veřejná IP adresa je stupidní název, skutečným vlastníkem IP je ISP, fyzická osoba dostane právo od ISP s ní nakládat podle svého uvážení, respektive podle podmínek ISP !!!! ISP dostane IP adresu (rozsah IP adres) od nějaké mezinárodní organizace, co vím tak grátis. Dal už nic nevím, kdyby někdo měl link na info jaké jsou regule pro obdržení rozsahu IP adres pro ISP, bylo by to fajn :-)