Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabezpečit počítač proti přístupu z Internetu

Z technickýh důvodů měním poskytovatele Internetu - přecházím na bezdrát. Technické řešení bude takové, že z antény jde UTP kabel přímo do switche, který už slouží pro lokální síť.
Zajímalo by mě, jak mám zabezpečit počítače proti tomu, aby se mně v nich někdo mohl hrabat.
Prosím o osvědčené postupy - nebo snad stačí jen firewall z Windows?
Nemám zájem, aby mně někdo viděl do počítače. Díky za odpověďi.

Připojím se s dotazem:

Wifi připojení (veřejná IP), pod střechou je bridge, od ní kábl do routeru v baráku (DHCP, NAT), na něj napojeno (Cat5) několik PC s adresama 192.168.xxx.xxx. Možnost správy routeru "z venku" (WAN), popř. měnit nastavení, je na routeru zakázána.

Jednotlivé PC (WP Home, SP2) mají pro svou potřebu sdílené adresáře. A Kerio fw.
Je to bezpečné z hlediska napadení/šmírování zvenku?

pod střechou je bridge,

Mám to chápat jako klientský adaptér pro AP providera?

Pokud ano tak přesně takhle to mám nainstalované taky. Musíš mít ale docela silné heslo pro přístup do konfigurace wifi klienta. Pokud je vás na stejném AP víc a oskenuješ adresní prostor, ozývají se i další klienti. No a jejich konfigurace třeba přes web rozhraní je bez pořádného hesla snadná. Alespoň by ti moh' útočník rozhodit nastavení (i víc pokud by bylo zařízení integrované).

Počkáme si na názor IgorKa, on nám vyvrátí naši spokojenost s neprůstřelností...;-):-D

Ano, klientský adaptér pro AP providera (terminologii moc neznám...)

Zapomněl jsem napsat, že tato bridge je na mém (rodinném) domě a nikdo jiný na ni není napojen. De facto z bridge bych mohl přímo připojit PC. Router mám "navíc", abych mohl zapojit více PC a IP telefon. Provider má od sebe na bridge přístup (jakési www rozhraní), já ne - musel bych PC připojit přímo do ní. Zkrze router se na ni nedostanu - a ani to vlastně nepotřebuju. Pokud potřebuju něco nakonfigurovat (např. fordwarnutí portů), činík tak v www rozhraní routeru.

Zaměstnanec providera oné bridgi říká pojítko.

Jo, to je ono, pojítko. Pod pojmem bridge si představuji dvě tyto pojítka v režimu bridge. Ty máš zřejmě pojítko /klienta/ zapojen v režimu Ad-hoc (asi, nejsem ve wifi oboru profík :-/). Provider poskytuje konektivitu jen pro tebe (pak bych chápal pojem bridge), nebo více uživatelům v rámci jakési komunitní sítě?
Jak jsi to popsal, je tohle pravděpodobně asi i můj případ. Provider má na svém domku všesměrovku a poskytuje svému okolí přístup k internetu.

Provider samozřejmě poskytuje konektivitu více lidem (kteří mají nasměrovány své antény na jeho AP). Na jednu anténu je připojen jeden uživatel; ten má možnost (ve smlouvě) svou šíři pásma dělit v rámci domácnosti na více PC (např. routerem). Každý klient providera má přidělenu jednu veřejnou IP.

Jedná se o vesnickou kumunitní síť, žádná společná anténa na paneláku.