Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win8 konfigurace se nezdařila

Vím, že na toto téma už tu něco je, ale vše co jsem našel, tak mi nefunguje.

Mám notebook Acer TravelMate P253-E
Před třemi dny jsem se vrátil z Win 8.1 na Win 8, které byli v noťasu. Dnes se mi začali instalovat aktualizace, dokončili se, tedy podle mě, ale poté se objevila modrá obrazovka s tímto popisem "konfigurace funkcí windows se nezdařila vrácení změn, nevypínejte počítač" tohle jelo skoro 3 hodiny, tak jsem se to snažil resetovat a dostat se nějakým záhadným způsobem třeba na nouzový režim, ale vše co jsem našl tak nefunguje a dostanu se opět do toho podělaného okna s tím popisem a nikam jinam se nedostanu jen to pořád běží dokola.
Zkouším maškat F8 a jiné, ale prostě nic. Přitom klávesnice určitě jede, protože když zkusím zmáčknout třeba FN+F3, tak se mi wi-fi ukáže.
Co prosím vás s tím, já už jsem z toho fakt nešťastný několik hodin hledání a výsledek žádný a do nějaké opravny se mi to dávat nechce. Fakt podělaný aktualizace, předtím to šlo v pohodě.

Předem díky

Někde mám i bootovací DVD je mi to k něčemu, když se nedostanu do windows prostě fakt nikam? Už jsem z toho na nervy, mám tam věci z práce.

poté se objevila modrá obrazovka s tímto popisem "konfigurace funkcí windows se nezdařila vrácení změn, nevypínejte počítač" tohle jelo skoro 3 hodiny, tak jsem se to snažil resetovat

Taky saháš na dráty hned když vidíš cedulku "nedotýkejte se drátů ani na zem spadlých"?!

edit: každý samoadmin má v aktivně zničeném PC strašně důležitá a nezálohovaná data, to je samozřejmé.

edit2: Windows8 nepoužívají F8, ale shift+F8!

prostě to nech doběhnout. Na sračkovitých počítačích bez SSD může rollback trvat i několik hodin, takže to nech třeba přes noc. Možná se to zbrchá, ale samozřejmě taky nemusí, po těch kejklech co jsi s tím prováděl.

A to ty Windows jsou už od Visty HODNĚ uživatelsky odolné.. stačí se řídit tím, co se píše na obrazovce...

Jo aktivita disku je vidět, teď jsem někde našel, že při zmáčknutí klávesy ALT+F10 u Aceru se dostanu do menu buď tovární nastavení nebo částečný bod nastavení a funguje to. Mám jít do toho? A co kdyžtak potom. Raději se poradím, ať tady už po druhé dnes nejsem za vola.

pak ale přijdeš o ta data. Chceš tím naznačit, že ten počítač stále resetuješ? To asi o záchranu dat moc nestojíš..

edit: pravidlo je: pokud bliká LEDka disku, tak to "něco" dělá. A mělo by to dříve či později "něco" dodělat a pak normálně nastartovat. Teprve pokud to takto "visí" několik hodin (např. těch 8-10), pak se dá téměř jistě říct, že to už nedostartuje a je třeba zachránit data a PC obnovit podle příručky výrobce.

Vždy si řádně čti, co se píše na obrazovce, je tam spousta důležitých informací, třeba i to, zda se jedná z pohledu uživ. dat o destruktivní či nedestruktivní akci. Totéž by mělo být psáno v návodu k PC.

Naštěstí skoro všechna důležitá data mám uložená, jen ne bohužel pracovní program, který se dá samozřejmě v práci doinstalovat, ale nejhorší jsou asi má data zákazníků, ale mám za to, že jsem si je někde zálohoval, jen je budu muset najít, pokud jsem si je fakt zálohoval, teď si nejsem jistý. Co myslíš, mám to tedy zkusit a samozřejmě příště si dávat pozor? Samozřejmě pokud ta dioda jak jsi psal přestane blikat a dál se nic dít nebude?
Jinak díky za přístup, jsem totiž z úplně jiného oboru.

nemám problém poradit, když tazatel spolupracuje a komunikuje. Každý dělá něco jiného a každý umí něco jiného.

V první řadě si ujasni zálohy. Zda je máš, zda fungují a jsou kompletní. Tohle dělej v klidu a nesnaž se to uspěchat.
V druhé řadě můžeš stáhnout Ubuntu a nabootovat jej z CD/flash v režimu "vyzkouším" a s jeho pomocí zazálohovat svá data.
V řadě třetí, pokud jsi úspěšně provedl oba kroky, můžeš s klidem začít zkoušet "co to udělá", když se pustíš do recovery. Standardně dojde k čisté instalaci windows a výmazu všech tvých programů a dat (jako bys PC spustil poprvé po nákupu). Tento krok je nevratný a i když sice dostaneš zpět funkční PC, tak tvá data budou fuč.

to vše samozřejmě platí, pokud se systém sám nezvrávorá, což by měl, W8 jsou celkem hodně odolné.