Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klepání zevnitř zdroje a ventilátor to není

Zdravím poradňáky,
v pc se mi nepravidelně objevuje takové divné klepání, pochází to odněkuj ze zdroje (viz. záznam - to pravidelné klapání není zvuk ventilátoru, ale ten problém + občas takové to mlasknutí).
Stalo se mi to už několikrát, někdy s intervalem týden, jindy to zase vydrželo měsíc.., nejsem si jistý, ale mám pocit, že to vždycky přestalo, když sem zdroj vytáhl a prohlížel, co to může být. Nedávno sem i vyměnil ventilátor, protože sem měl podezření, že to dělá on, vydrželo to tři týdny, ale pak se to objevilo zase. Taky sem odpozoroval, že při zatížení pc je zvuk rychlejší. Zdroj již v záruce není.
Prosím moc o pomoc, co to způsobuje?
Díky moc za odpovědi!

Tohle jsi měl napsat hned na začátku. Hodně času bys ušetřil. Zůstávají už jen ty výboje - a toho bych se bál. Možná by to opravit šlo, ale ne tebou. Ty do toho nelez, nebo tě to zabije a člověk dostatečně zkušený bude umět zjistit, odkud se ty zvuky berou. Ale opakuji znovu: Ty do toho nelez.

nemá tento zdroj záruku 5 let?
jinak já mám vlastně stejný problém jak popisuješ od začátku, mně to dělalo jen ve 2 hrách (Crysis Warhead, Metro: LL), takové lupání a fanem to není, i když v mém případě se nedivím, mám obyč Seasonic 400W zatíženej celkem dost (stabilita PC OK), budu ho měnit pro jistotu...

A jak se to dá poznat?
Jinak, vypozoroval jsem, že se ten problém objevuje dost nepravidelně (někdy pár dní, někdy týden...), ale vždycky pomohlo, když sem vypnutý pc nebo ten zdroj samotný otočil o 90° "na bok", nechal odstát třeba půl dne a pak zapnul, pak to zase chvíli vydrželo - nemůže tohle chování zdroje indikovat jaký je to problém?

1) Jestli sis nevšiml, tak sem to "vágně popsané klepání" popsal nahoře a připojil i zvukovou nahrávku.
2) Na poradnu píšu, protože tu jsou lidi, kteří mají více zkušeností a znalostí než já a třeba se s daným problémem setkali, nebo o hardwaru ví mnohem víc a právě ze zkušenosti vědí, co si můžou dovolit.
Jestli nevíš, nebo nechceš poradit, tak prosímtě neodpovídej vůbec, pokud máš potřebu dělat z lidí idioty, přesuň se laskavě do diskuze na zive.cz.
Díky!