Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast a problém se sítí- router-4PC , jedno z připojených s Avastem má IP 127.0.0.1

Jsem připojen u místní kabelovky, do modemu mám připojený router TEI 6608 a na něm mám 4 PC . Na třech PC jsou normální vnitřní adresy 192.168.0.xxx a na jednom je místo 192.168.0.2 při zapnuté rezidentní ochraně Avastu IP 127.0.0.1 . Avast je na PC již delší dobu a nikdy IP neměnil a my jsme jeho nastavení taky neměnili. Na ostatních PC je antivir Avira, který připojení nemění a na na dalším je spuštěný Kubuntu 6.10 bez antiviru. Spojení na PC s Avastem funguje, ale jsou u něj dost velké výkyvy . Máme nechat vypnutou rezidentní ochranu, nebo přejít na jiný antivir?

Na síťové kartě má PC s Avastem ve vlastnostech pevnou IP 192.168.0.2 a vždy ji tak zobrazovala stránka http//mojeip.cz , nyní je tam zobrazeno 127.0.0.1 . Jakmile vypnu rezidentní Avast, objeví se ta pevná IP. Takhle se Avast dosud nechoval. Myslím, že je to až po nějaké aktualizaci, která je nastavena na automatickou. Asi to nebudu řešit a přejdu na jiný antivir. Potíže se sítí jsou možná způsobeny přechodem ISP na vyšší rychlost, dosud bylo 512 kb/s a ačkoli má být od 1.1.2007 zvýšena na 1024 kb/s , projevuje se zpomalením na 380 kb/s :-(

Nojo, ale já nejedu na Windows, ty má syn :-) . Ale vážně... mě zaujalo, že mojeIP zobrazuje 127.0.0.1 a ve vlastnostech síťového spojení je adresa správně. Až pak jsem se na foru dočetl, že to je nějaký bug na mojeIP . Myslel jsem, že to dělá Avast, protože když syn vypnul rezidentní ochranu, tak okamžitě naskočila správná IP . Na stránku http//mojeIP.cz jsem narazil někde na nějaké poradně a zdála se mi ideální pro BFU :-) .

To 127.0.0.1 je taková virtuální adresa která nikam nevede a může ji navíc ke své skuečné adrese (bez vlivu/ používat každý počítač když chce. A používá se to na testování virů a pošty.

Hele tak si zkus na ten počítač s avastem pingnout z libovolného dalšího počítače. dáš klávesu win + R napíšeš cmd a příkaz ping 192.168.0.2 když se objeví že je odezva tak na síti máš jeden počítač s touto adresou. Potom můžeš ty ostatní pro jistotu vypnout/odpojit a zopakovat to plus případně vypnout a pustit avast.

Podle mě to dělá funkcem co se myslím jmenuje síťový filtr nebo p2p filtr -podívej se do avastu pořádně nebo tam dej tu aviru:-)