Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast a problém se sítí- router-4PC , jedno z připojených s Avastem má IP 127.0.0.1

Jsem připojen u místní kabelovky, do modemu mám připojený router TEI 6608 a na něm mám 4 PC . Na třech PC jsou normální vnitřní adresy 192.168.0.xxx a na jednom je místo 192.168.0.2 při zapnuté rezidentní ochraně Avastu IP 127.0.0.1 . Avast je na PC již delší dobu a nikdy IP neměnil a my jsme jeho nastavení taky neměnili. Na ostatních PC je antivir Avira, který připojení nemění a na na dalším je spuštěný Kubuntu 6.10 bez antiviru. Spojení na PC s Avastem funguje, ale jsou u něj dost velké výkyvy . Máme nechat vypnutou rezidentní ochranu, nebo přejít na jiný antivir?

To 127.0.0.1 je taková virtuální adresa která nikam nevede a může ji navíc ke své skuečné adrese (bez vlivu/ používat každý počítač když chce. A používá se to na testování virů a pošty.

Hele tak si zkus na ten počítač s avastem pingnout z libovolného dalšího počítače. dáš klávesu win + R napíšeš cmd a příkaz ping 192.168.0.2 když se objeví že je odezva tak na síti máš jeden počítač s touto adresou. Potom můžeš ty ostatní pro jistotu vypnout/odpojit a zopakovat to plus případně vypnout a pustit avast.

Podle mě to dělá funkcem co se myslím jmenuje síťový filtr nebo p2p filtr -podívej se do avastu pořádně nebo tam dej tu aviru:-)