Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Maxthon a IE7

Jako standardní prohlížeč používám Maxthon 1.5.9. Využívá instalovaný IE6. Získám vyšší stabilitu Maxthonu po instalaci IE7?

Občas např. při stahování větších souborů zabírá cca 100% systémových prostředků a jediná cesta, jak z toho ven je Maxthon odstřelit. Což je např po stažení cca 30MB docela nepříjemné.

Firefox nechci, nevyhovuje mi a samotný IE7 nemá spoustu věcí, na které jsem u Maxthonu zvyklý. Jiný důvod než případné zvýšení stability pro přechod na IE7 nevidím.

Zvýšení stability?

Stahování souboru nijak nezvyšuje spotřebu paměti prohlížeče (za předpokladu že nepoužíváš nějaký download manažer, pak se situace obrací). Zatížení procesoru souvisí s renderingem flashe nebo audia/videa (a tedy ovládacími prvky systému mimo IE), spotřeba paměti pak s vělikostí dokumentů, náročností skriptů a klientských objektů).

Přes prohlížeč velké soubory nestahuji, na to používám wget.

Ještě zpět ke stabilitě. Maxthon je relativně nestabilní program v porovnání s IE a s IE to souvisí tak, že Maxthon používá ovládací prvek prohlížeče k renderování stránek. "Zatuhnout" může interface Maxthonu a se stabilitou IE to nemusí mít nic společného.

Z mé zkušenosti zatím snad jen to, že IE 7 jsem ještě nemusel ani jednou násilně ukončit, což o IE 6 říci nemůžu (na druhou stranu IE 6 jsem používal pět let a IE 7 čtrnáct dní). To ti ale nijak nepomůže, je-li nestabilní Maxthon.

Zvýšení stability?

Předpokládal jsem, že když Maxtho využívá jádro z IE a o IE7 se občas píše, že je stabilnější a má líp řešenu spolupráci se zbytkem systému, tak by se to mohlo příznivě projevit i u Maxthonu. To je důvod mé otázky.

Přes prohlížeč velké soubory nestahuji, na to používám wget.

Bohužel z RapidShare s wget toho moc nestáhnu.

"Zatuhnout" může interface Maxthonu

To asi ano, protože když něco už delší dobu stahuju, a spustím další program, tak Maxthon vytuhne a bere cca 100% sytému. U samotného IE se mi to nestalo.

V IE7 se změnila velká sousta věcí, od nastavování po chování. Spousta těchto věcí není jen v uživatelském rozhraní, ale i ve vnitřenostech renderovacího jádra.
Pokud není na stránkách Maxthonu napsáno, že pracuje i s IE7, do podobných experimentů bych se nepouštěl.

Pro JaFiho: na stránkách Maxthonu v novinkách uvádějí "Solved several IE7 related problem", takže asi by to tak nějak fungovat mělo.

Ale jen tak se zeptám: proč vlastně v IE7 používat Maxthon? Já myslel, že jej většina lidí používala kvůli záložkám, ale ty už IE7 obsahuje také, pokud se nepletu. Takže co je tak zázračného na Maxthonu?

Zkusím si tipnout, co by mohlo být vytahování odkazů - když je URL adresa uvedena v textu (nejedná se o aktivní hyperlink), tak aby bylo možno otevřít adresu té stránky bez Copy&Paste. Takovou vychytávku mám třeba ve Firefoxu. Ale třeba má na mysli úplně něco jinýho... :-)

Vytahování odkazů - dobrá to věc ;-) levou myší chytnu odkaz a vytáhnu ho mimo něj. Odkaz se otevře v nové záložce.

Co bych ještě chtěl? - kromě uzamčení listu, například seznam odkazů

Ale to už je mimo téma a nechci rozpoutat žádnou flamewar. To jen pro dokreslení, proč např. mi vyhovuje více Maxthon.

A ještě jsem zapoměl. IE7 v beta verzi neměl panel odkazy, resp. mi se ho nepodařilo nijak zprovoznit.

proč vlastně v IE7 používat Maxthon? Já myslel, že jej většina lidí používala kvůli záložkám, ale ty už IE7 obsahuje také, pokud se nepletu. Takže co je tak zázračného na Maxthonu?

Zázračného na něm není asi nic, ale asi jde hodně o zvyk - znáš to, zvyk je železná košile. A když jsi na něco zvyklý, tak se ti to nechce měnit, pokud to není nutné. A mně prostě Maxthon vyhovuje. Vzhled IE7 mi zatím připadá cizí, nezvykla jsem si na něj. A taky mi na IE7 vadí jedna maličkost, psala jsem o ní tady
97077-ie7-ikony -v-panelu-odkazy-se-samovolne-meni