Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bluescreen a nejspíš potíže s RAM

Ahojte, asi dva týdny začínám mít problémy s počítačem. Z ničeho nic spadne OS a objeví se modrá obrazovka. Někdy OS spadl během nabíhání BIOSu, jindy krátce po startu a taky to bylo i třeba po půl hodince práce. Moc jsem to neřešila a doufala, že jsem jen přecenila výdrž RAMky.
Dneska se mi objevila tato hláška:

Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače
Page_fault_IN_NONPAGED_AREA
Pokud je to poprvé co vidíte obrazovku s chybou zastavení počítače, restartujte počítač.Pokud se obrazovka objeví znovu pokračujte těmito kroky:
Ujistěte se že nový hardware a software jsou správně instalovány.Pokud se jedná o novou instalaci, obraťte se na dodawatele hardwaru nebo softwaru a vyžádejte si případně aktualizace systému windows.
Pokud potíže potrvají , vypněte nebo odeberte instalovaný hardware nebo software.Zakažte možnosti paměti systému BIOS, například ukládání do mezipaměti nebo stínové řízení.
Pokud potřebujete pro odebrání nebo vypnutí součásti použít nouzový režim, restartujte počítač, po stisknutí klávesy F8 vyberte upřesnit možnosti spouštění a poté vyberte položku nouzový režim
TECHNICKÁ INFORMACE
*** STOP: 0x00000050 ​(0xF37B7000,0x00000000,0x804FB458,0x00000000)

Podle všeho to ukazuje na špatnou RAMku. Žádný SW ani HW jsem v poslední době neinstalovala. Možná dělá potíže tiskárna (zdá se mi, že občas nereaguje na povel ke skenování), ale dneska ráno nebyla zapnutá.

Dočetla jsem se, že se dělá pro zjištění funkčnosti RAMky test. Tady je jeden z odkazů: www.memtest86.com Ještě jsem se do něho nepouštěla.

Tím se ale dostávám k jádru mého problému, který jsem odsouvala do neurčita. Už před časem jsem chtěla koupit výkonnější RAMku, která alespoň do doby než koupím nový PC mi zpříjemní práci na tomto starém. Narazila jsem ale na problém, že na základní desce nemusí být pro osazení RAMky volný slot. Jde to nějak zjistit, aniž bych nahlídla do útrob počítače?

Díky za odpověď

popis vypadá nejspíš na problémy s ram, ale příčin může být víc. používám free memtest+, ale je to jedno.
nástroj na test paměti má i w7, jen je umění ho ve win najít.

např. cpu-z zobrazí obsazené sloty ram a typy jednotlivých modulů - měly by být stejné.

když to padá už během načítání biosu, tiskárnou to nebude.

Našla jsem tento návod přes USB:

Vezměte si nepoužitý USB flash disk a připojte ho k svému PC.
Stáhnout obrázek USB Windows MemTest86.
Klikněte pravým tlačítkem na obrázek souboru a zvolte možnost"Extrahovat zde". Extrahujte složku se souborem na místo, kam se můžete snadno dostat (např. na Plochu).
Uvnitř extrahované složky otevřete obrázek s USB nástroji a vyberte svůj USB flash disk, který chcete změnit na bootovací zařízení. UPOZORNĚNÍ: tato aktivita vymaže všechna data na USB zařízení.
Na Váš USB flash disk bude právě nainstalován Memtest86. Můžete tak prokontrolovat možné zdroje chyb ataport.sys.
Restartujte svůj PC pomocí nainstalovaného USB ovládače.
Memtest86 spustí testování poškození paměti.
Postupujte podle příkazů na obrazovce.

Není mi jasné, jak můžu restartovat PC viz. Restartujte svůj PC pomocí nainstalovaného USB ovládače.

poradíte?