Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zobrazením složky na HDD

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, co může být příčinou, že na externím 2 TB HDD jsem zálohoval data. Po nějaké době ( mezi tím jsem se několikrát připojil a použil jej) se jedna složka jakoby ztratila. Není vidět ale množství dat resp. zabrané místo je stále stejně. Takže jsem vyloučil náhodné smazání. Děkuji za případné rady. Upozornuji že nejsem zdatný v počitačích, tak se předem omlouvám.

Asi si ho vytiahol bez predchadzajuceho odpojenia zelenou ikonkou vporavo dole (lavou mysou), a poskodil sa suborovy system.
Alebo zlozku niekto omylom mysou pretiahol do inej zlozky. Pouzil by som najprv vyhladavanie podla casti nazvu suboru (a ked to nic nenajde tak skusil by som recuva ci nieco najde ak nic tak mozno chkdsk, ale to asi az po tom aky by som si odzalohoval klon celeho disku sektorovo - resp. zavisi od toho jak vzacne su tie data)

to ztracené jsi vytvořil na nějakém pc. když na něm ten disk připojíš, uvidíš to?
(jde mi jen o přístupová práva, ve windows používaná už 20 let, ale uživatelé je dodnes nechápou)

další příčinou mizení můžou být chyby souborového systému, způsobené nekorektním/předčasným odpojením usb disku. teoreticky by šel použít nějaký záchranný program typu recuva, ale tu "složku" bys musel zachraňovat na jiný disk, ne na původní.
i po takové záchraně je však možné, že budou obnovená jen nesmyslná nefunkční data.

usb disky jsou určené pouze pro přenášení dat z místa na místo. vzhledem k chování usb ve windows jsou extrémně nespolehlivé a disky není možné používat jako skladiště originálů bez zálohy na jiném médiu.