Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rušivé připojování zařízení

Ahoj,

asi před rokem mě chytla divná posedlost. I když nejsem žádný zvláštní fanda na pc, musel jsem si postavit vlastní počítač. Docela se to i podařilo, nicméně trápí mě jeden nesmírně otravný problém.
V nepravidelných intervalech se ozývá systémový zvuk "připojení zařízení". Je to zcela nepravidelné, někdy to udělá 3x za 5 minut, jindy 3x za 3 hodiny. Pak jsou i obdobní kdy je to dny a týdny v klidu. A bohužel nejde jen o zvuk, ten jsem zkrátka v nastevení vypnul. Skutečný průser spočívá v tom že při sledování nějakého filmu to přeruší filmový zvuk a ten pak pokračuje zcela potichu. Pokaždé je nutné film vypnout a znovu zapnout, najít původní místo a za 5 min třeba znovu...

Časem se to ustálilo tak že jsem si prostě zvykl třeba 3x film vypnout a zapnout, bohužel teď jsem přeinstaloval OS a problém se objevil s frekvencí která ze sledování čehokoliv dělá peklo.

Byl bych velice vděčný za jakékoliv rady, nápady, osobní zkušenosti....

Díky.

Pavel

Začal bych tím, že bych zkontroloval všechny kabely v bedně, např. k pevnému disku, čtečce karet atd... Jestli mají dobrý kontakt, nejsou povysunuté konektory atd....

Asi by se docela hodilo, kdybys uvedl konfiguraci a připojené periferie....

Nene žádná čtečka připojená není.

MB: Gigabyte Z87X - UD3H
Procesor: Intel core i5 4670
Zdroj: Seasonic SS500ET - 500W
2 hd: Samsung SSD840 (SSD)
Samsung SH-224DB (HDD)
Grafika: Saphire HD7970 VaporX
Síťovka TP-Link TL-WN781N

Pak už jen myš a klávesnice.

Ozve sa zvuk pripojenia alebo pripojenia a hned odpojednia alebo jak presne? Ked sa ozve zvuk pripojenia a nie odpojenia tak si pozri v spravci ze co pribudlo pripadne ak odpojenie tak ze co zmizlo apod.
Nepouzivas nahodou nejake USB sluchatka?

Skontroloval by som ci neni novsi BIOS na webe vyrobcu dosky, a aj nainstalil aktualne ovladace z webu vyrobcu dosky. A preistotu by som vypol zvukovku grafiky v spravci zariadeni

Ozve se jen a pouze připojení, odpojení mám nastavený jiný zvuk a ten se neozve nikdy. Tedy dokud něco neodpo.... :-) Jak jsem psal výše, kromě myši, klávesnice a monitoru nic nepřipojuji.

Co se desky týče, součást je program který aktualizace sám stahuje. Zrovna teď po reinstalu jsem se s ním ještě neobtěžoval ale ten rok před reinstalem jsem ho používal a on jednou za čas aktualizoval co se dá.

Vypnout zvukovku grafiky - tím je myšleno co?

Program ktory neco aktualizuje nepouzivaj, odinstaluj, preinstaluj cely windows a nasinatluj tam rucne aktualne ovladace z webov vyrobcov dosky a grafiky, ziadne programy ktore neco automaticky aktualizuju nikdy neinstaluj.

Zvyukovka grafiky je v spravci zariadeni u grafiky, az si spravcu z menu das zoradit podla pripojenia.

Ale teda všiml jsem si jedné změny. Před reinstalem se často stávalo že ten zvuk trvale přerušil i video na třeba Youtube. Nyní se zvuková stopa videa na necelou sekundu odmlčí ale potom pokračuje dál.

Nový zásadní poznatek:

Nechal jsem Správce zařízení otevřeného abych ho sledoval když budu mezitím dělat běžné věci.

Zvuk se teď ozývá velmi často, okno Správce pokaždé blikne a ta struktura se sama se otevře v místě: Další zařízení. Toho jsem si všiml teprve až teď.

Jsou tam 2 problémy. První je "Řadič sběrnice SM", druhý "Síťový adapter Ethernet". O tomhle už vím, nicméně nebyl jsem si jistý a hlavně se mi to nedaří odstranit. Chybí tam ovladače které se online sami nedokážouu najít, kde bych je hledal doma nevím. Zakázat tyhle 2 věci ve Správci nemá na můj problém žádný vliv.