

Rušivé připojování zařízení
Ahoj,
asi před rokem mě chytla divná posedlost. I když nejsem žádný zvláštní fanda na pc, musel jsem si postavit vlastní počítač. Docela se to i podařilo, nicméně trápí mě jeden nesmírně otravný problém.
V nepravidelných intervalech se ozývá systémový zvuk "připojení zařízení". Je to zcela nepravidelné, někdy to udělá 3x za 5 minut, jindy 3x za 3 hodiny. Pak jsou i obdobní kdy je to dny a týdny v klidu. A bohužel nejde jen o zvuk, ten jsem zkrátka v nastevení vypnul. Skutečný průser spočívá v tom že při sledování nějakého filmu to přeruší filmový zvuk a ten pak pokračuje zcela potichu. Pokaždé je nutné film vypnout a znovu zapnout, najít původní místo a za 5 min třeba znovu...
Časem se to ustálilo tak že jsem si prostě zvykl třeba 3x film vypnout a zapnout, bohužel teď jsem přeinstaloval OS a problém se objevil s frekvencí která ze sledování čehokoliv dělá peklo.
Byl bych velice vděčný za jakékoliv rady, nápady, osobní zkušenosti....
Díky.
Pavel
Ozve sa zvuk pripojenia alebo pripojenia a hned odpojednia alebo jak presne? Ked sa ozve zvuk pripojenia a nie odpojenia tak si pozri v spravci ze co pribudlo pripadne ak odpojenie tak ze co zmizlo apod.
Nepouzivas nahodou nejake USB sluchatka?
Skontroloval by som ci neni novsi BIOS na webe vyrobcu dosky, a aj nainstalil aktualne ovladace z webu vyrobcu dosky. A preistotu by som vypol zvukovku grafiky v spravci zariadeni
Ozve se jen a pouze připojení, odpojení mám nastavený jiný zvuk a ten se neozve nikdy. Tedy dokud něco neodpo....
Jak jsem psal výše, kromě myši, klávesnice a monitoru nic nepřipojuji.
Co se desky týče, součást je program který aktualizace sám stahuje. Zrovna teď po reinstalu jsem se s ním ještě neobtěžoval ale ten rok před reinstalem jsem ho používal a on jednou za čas aktualizoval co se dá.
Vypnout zvukovku grafiky - tím je myšleno co?
Program ktory neco aktualizuje nepouzivaj, odinstaluj, preinstaluj cely windows a nasinatluj tam rucne aktualne ovladace z webov vyrobcov dosky a grafiky, ziadne programy ktore neco automaticky aktualizuju nikdy neinstaluj.
Zvyukovka grafiky je v spravci zariadeni u grafiky, az si spravcu z menu das zoradit podla pripojenia.
A ked sa ozve len pripojeni tak si potom skontroluj v spravci zariadeni co tam pribudlo (urob si screenshot poroztvaranych veci predtym, a porovanj to s vecami potom)
Nový zásadní poznatek:
Nechal jsem Správce zařízení otevřeného abych ho sledoval když budu mezitím dělat běžné věci.
Zvuk se teď ozývá velmi často, okno Správce pokaždé blikne a ta struktura se sama se otevře v místě: Další zařízení. Toho jsem si všiml teprve až teď.
Jsou tam 2 problémy. První je "Řadič sběrnice SM", druhý "Síťový adapter Ethernet". O tomhle už vím, nicméně nebyl jsem si jistý a hlavně se mi to nedaří odstranit. Chybí tam ovladače které se online sami nedokážouu najít, kde bych je hledal doma nevím. Zakázat tyhle 2 věci ve Správci nemá na můj problém žádný vliv.
intel featury jdou nožná zakázat v biosu.
dále měl být nainstalován jako první driver chipsetu základní desky.
blbé je, že doma nemáš šanci vyzkoušet ty komponenty s jinou podobnou deskou.
Takze nemas nainstalene ani ovladace chipsetu. Tiupjem ze si tam ovladace vzivote neinstaloval ziadne. To je dost zasadna chyba.
Ovladace k chipsetu, audio, aj k LAN, su na webe vyrobcu tvojej zakl.dosky.
P.S. inac zariadenie v spravci sa da aj zakazat pomocou pravy klik.
A jak si teda pripojeny na internet, ked ti nejaka sietovka vobec nefunguje a sama sa pripaja a odpaja? Zrejme mas niekde blby kontakt.
Má tam nějaký bezdrát.
jak už ti psal nahoře MM, ovládače se hledají hlavou, očima a rukama. A stejně tak se i instalují.
Výborná zpráva. Vzal jsem prostě cd co jsem měl v krabici od MB a naistaloval vše co tam bylo. Zvuk se již neobjevuje vůbec, Správce už žádné problémy neukazuje. Díky za pomoc, díky Vám