Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nainstalovat tiskárna Conon PIXIMA MP230

[b]Zdravím v poradně-prosím o radu na dotaz od mojeho zámého p.Nováčka který potřebuje pomoci ohledně tiskárny viz text:Používám PC s Windows 7 64bit a nedávno jsem si koupil tiskárnu Canon MP 230. Po normální instalaci mi tiskárna i skener fungovali normálně. Až jedou když jsme se hrabali s vnukem v počítači my říkal že prý tam mám nějakou závadu při bootování a proto na opravení použil nějaké CD:Easy Recovery Essentials. Ale když proběhla oprava se počítač vůbec nespustil. Tak jsem ho od počítače vyhodil a na doporučení od jednoho známého jsem spustil bootování a zadal jsem Fail Safe Defaults (prý obnovení do původního továrního nastavení Biosu) Po restartu se opravdu počítač zase normálně rozběhl a maká dobře až na jednu věc a to že mi přestala fungovat tiskárna. Po spuštění a načtení a po chvilce blikání zelené kontrolky se rozsvítí a stále svítí oranžová kontolka a tiskárna nefunguje. Tak jsem odinstaloval nainstalovanou tiskárnu a znovu přeinstaloval z přiloženého CD dle návodů tak jako i při první instalaci a vždy až u posledního kroku instalace kdy se připojuje a zapíná tiskárna se instalace zastaví a už nepokračuje a za chvíli píše to Tiskárna je Offline, Tiskárna nebyla rozpoznána,tak jsem zkusil nainstalovat stažené nové ovladače ale výsledek je pořád stejný-taky jsem zkusil obnovu zálohy systému, dále jsem zkusil nový připojovací kabel USB a stále stejná závada.V počítači v Zařízení a tiskárny je tiskárna vidět ale je zašedlá.Ovšem zjistil jsem že skenování a vytištění naskenovaného materialu funguje dobře. Protože je tiskárna nová tak jsem jí dal na reklamaci .Po záruční kontole mi byla vrácena s tím že je funkční a bez závady.Už si nevím rady párám se s tím už druhý den , moc bych Vás prosil jestli by jste mi mohli poradit co mám dělat dál-pravděpodobně je závada v počítači ale nevím kde protože jsem při nových instalacích tiskárny z CD postupoval podle návodů. Děkuji mnohokrát za doporučení. Naschledanou Josef Nováček
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Kdybyste se s panem Nováčkem naučili používat odstavce, možná by se v tom textu dalo i vyznat.
Pokud tiskárna zareagovala na požadavek tisku a rozblikala oranžovou kontrolku, znamená to nejspíš nesprávný formát papíru.
To ale zase odporuje informaci, že "Zařízení a tiskárny je tiskárna vidět ale je zašedlá" - kdyby tomu totiž tak bylo, nereagovala by na požadavek k tisku.
Takže ten popis je nejen nepřehledný, ale ještě navíc značně zmatený.

Dobrý den p.Kurt děkuji že se obtěžujete...
Tiskárna je
1.připojena
2.spuštěna
Svítí zelená i oražová kontrolka
V zařízení a tiskárny je vidět zašedlá a je u ní zelené zátřžítko

Když na ní kliknu PM zobrazí se:
Otevřít
Otevřít v novém okně
Zobrazit aktualní tiskové úlohy
Nastavit jako vychozí tiskarnu
Předvalby tisku
Vlastnosti tiskárny
Odstranit tiskovou frontu
Vytvořit zástupce
Poradce při potížích
Odebrat zařízení Vlastnosti

Takže postupně:
1. Otevřít
2. Správa tiskárny
3. Zobrazit tiskovou frontu
4. Soubor
5. Používat tiskárnu offline - zrušte zaškrtnutí toho řádku (zrušíte kliknutím na něj).

Ta oranžová kontrolka svítí u čeho - u písmene B, C, nebo u toho trojúhelníčku?

On je problém "opravovat" tiskárnu přes třetí osobu.
Ty oranžové kontrolky mají určitě popis v manuálu k tiskárně.
Mám sice taky tiskárnu Pixma, i když jiný typ. Ty oranžové signalizují problémy s barvou.
Jestliže sken - tisk skenu fungují, problém bude možná v ovladačích.
Zkusil bych je komplet odinstalovat (možná k tomu má Canon i nějakou utilitu).

How to completely remove printer from Windows 7

to kompletní odinstalování a znovu instalaci jsem zkoušel určitě 10x
mám dojem že to bude něco s počítačem protože před tím zbouráním počítače než jsem dal znovu nabootovat - tiskárna fingovala OK a žádné nastavování ani instalace programů nebyla. Pouze obnova systému zálohou která byla vytvořena v době kdy tiskárna fungovala dobře.

Odinstalace proběhla podle toho odkazu?

B = Black. Je možné, že je tam už málo barvy (nebo žádná). Není zatím moc co řešit.
Pokud to není kritickou hodnotou barvy, tak odinstalovat tiskárnu (viz. odkaz) a restart PC.
Pak ji nainstalovat nanovo, přesně podle Návodu. Po instalaci ovladačů by mělo být přístupné Centrum pro tisk (přesný název nevím). Pomocí něj by mělo být zjistitelné, jestli je barvy dost nebo málo. Taky se z něj dá tisknout skenovat a kopírovat.

Pokud je nějaká chybka v systému souborů, zkus Start - CMD (jako správce) - sfc /scannow

Pořád zůstává ve hře možnost vadné tiskárny.

Po tom nastavení 5. Používat tiskárnu offline - zrušte zaškrtnutí toho řádku (zrušíte kliknutím na něj). se tiskárna v zařízeních zobrazuje plně zbarvena černě!!!! ale všechno ostatní je stejné tzn. tiskárna nefunguje.
Dal jsem sfc /scannow a uvidím ale že by barva? tiskárna je nová vytiskl jsem na ní cca 10-15 dokumentů?