Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký typ karty GTX 760 ?

Nazdar,chci se zeptat,jaký je podle vás nejlepší typ karty GTX 760 ? Jestli MSI,ASUS,Gigabyte , nebo jestli ještě nějaké jsou ? Jde mi hlavně , ať to šlape jak má,dobré chlazení ... cena max 5700 kč. Díky

Lépe by bylo koupit za ty prach AMD MSI R9 280 GAMING 3G.

[http://www.ddworld.cz/images/stories/grafiky/AMD%2   0Radeon%20R7%20R9%20-%20200/R9%20280/MSI%20R9%2028   0%20GAMING/Vykon2.png]

Nákup GTX 760 nestojí dnes ani za zvážení. Za stejnou cenu je R9 280 mnohem lepší volbou. Ale vzhledem k parametrům GTX 760 prostě musí za R9 280 zaostávat. 256-bit se 2GB vs 384-bit se 3GB, jen na propustnosti pamětí je to 192,3GB/s vs 240GB/s. A pak je tu jádro. 2258GFLOPS výkonu u GTX 760 proti 3340GFLOPS u R9 280. Zkrátka není možné, aby 256-bit GTX 760 výkonem dokázala 384-bit R9 280 konkurovat a pokud někde někomu vychází něco jiného, je to zaručeně špatně.

Vím že R9 280 gaming je lepší,ale mám 60 Hz IPS LED monitor od LG a s dřívější AMD kartou ( Sapphire HD 6670) sem měl trhání obrazu , V-sync pomohl , ale jak to skáče od 30 po 60 to je hrůza ... proto chci Nvidii GTX (Adaptive V-sync) ... nebo se za tu dobu AMD změnilo a i s tímhle monitorem to půjde vpohodě ? (nebude to dělat tohle bez V-sync ? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03 /Tearing_(simulated).jpg díky

jsou lidé, kteří tearing vidí a vadí jim, a to i při vyšších frekvencích obnovy obrazu. Vše je o tom, jaké FPS grafika generuje.

technicky:

máš-li 30 FPS, tak prodleva mezi obrázky je 1/30 sekundy. Je-li FPS na hodnotě 100, tak prodleva mezi obrázky je 1/100 sekundy. Probíhá-li totožný zobrazovaný děj, tak zcela logicky se "tearing" projeví více na 30FPS, protože rozdíl mezi sousedními obrázky (delta) bude větší *), navíc samotný framerate bude "cukanější", takže výsledný dojem bude násobně horší než u těch 100 FPS.

*) příklad:

pohybuje-li se virtuální osoba ve střílečce rychlostí 11km/h (cca 3 m/s řekněme mírný klus), tak při 30 FPS se budou obrázky překreslovat vždy po 3/30 = 0,1m uběhnuté vzdálenosti. V případě 100 FPS to už ale bude 3/100, což je 0,03m. V reále doporučuju vzít foťák, vyfotit scénu, následně foťák posunout o 3cm a 10cm a fotit znova. Následně superpozicí srovnat originální snímek s těmi posunutými..

tak ono to máš tak: když je karta slabá, tak s adaptivním V-Sync ti to pojede u vysokých FPS bez tearingu (protože se aktivuje v-sync), ale bude to místy škubat a tearovat (tam, kde grafika nedopočítá 60FPS - tam se v-sync vypne).

Za mně: adaptive v-sync je IMHO nesmysl (a reálně se moc neprosadil). Tam, kde to je podstatné (nízké FPS) nic nepřináší, protože je vypnut. Tam, kde karta dosahuje FPS shodné s refreshem monitoru postačuje klasický v-sync. Jediný přínos je u her, kde karta většinou stačí, a jen občas spadne pod 60Hz, jenže v takovém okažiku tearing a škubání neřeší (tedy řeší jen tearing v okamžiku, kdy karta dává 60+ FPS).
NAVÍC IMHO tearing u her, kde karta dá s přehledem 100FPS je už tak maličký, že se to skoro nedá pozorovat (delta předchozího a následného snímku je malá). Sám hraju např. MP BF4 s vsync vypnutým, FPS oscilují od cca 50 do 200 (podle mapy, velikosti, počtu hráčů a aktuální bojové situace) a tearing je znatelný právě jen o těch 50 FPS (což nastává jen v té největší vřavě, když už většinou nestíhá počítat ani server).

Osobně tedy radím za daný peníz pořídit co nejvýkonnější železo, protože v konečném důsledku to vyjde líp. (vyšší level, tj. Gsync/FreeSync je pak něco jiného - tam to technicky smysl už má, ale G-Sync je nesmyslně drahý a FreeSync ještě není na trhu).

Takže ať si koupím AMD nebo Nvidii , tearingu se nevyhnu. V tom případě půjdu do toho AMD. A pokud to chápu dobře, V-sync off=mám screen tearing , pomůže jen zapnout V-sync,to mi ale klesá FPS k 30 třeba z 56 bez V-sync. Takže jediná možnost jak se vyhnout screen tearingu je 60Hz+ monitor a nebo čekat na G-sync/Freesync. To je ale potom dost nanic,když mám PC , na kterém hraju bez V-sync na ultra okolo 60 fps s tearingem a s V-sync bez tearingu na 30 FPS ... takže je tu ještě možnost hrát hry na 30 FPS. No to je teda super ... jinak co se týče PC : Grafika (momentálně GTX 650,Intel core i5 4440 a jméno zdroje si nevzpomenu,ale 500 nebo 550 W) a ten tearing,nevím jestli mi to tak vadí,nebo ho mám tak velký , snad to ta MSI 280 gaming změní ...