Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafický editor pro lamy

Trošku jsem se zacyklil při hledání, potřeboval bych poradit. Hledám co možná nejjednodušší grafický editor, který by v podstatě uměl pouze načíst BMP, GIF, JPG, zmenšit ho na požadovanou velikost, případně oříznout (není nutno) a uložit zmenšený obrázek zpátky na disk. Nic víc nepotřebuju, je to pro moji mámu, která občas potřebuje zmenšit pár fotek z digitálu a nahrát je na web. Nevíte o něčem takovým? Díky za rady :-)

Počkej až bude Vista to bude žůžo. Co tak nadefinovat do tohoto editor window základní parametry. Každopádně OS a další co by určili znalci. Mohlo by se to lišit i podle kategorií. A když to nebude vyplněno hodí hlášku, tak jak při přihlašování k účtu. Co vy na to administrátoři?

Vidím že tady opravdu není ani snaha o pochopení... 99,99% lam na netu používá wokna včetně mě, pokud budu potřebovat linuxovou věc, tak s tím asi nepůjdu sem, ale na nějaký linuxový fórum. Trvám na tom, že v tomto případě OPRAVDU o OS nejde.

Vidím že tady opravdu není ani snaha o pochopení

Souhlasím, snaha o pochopení není - ale z tvé strany! Jsi jeden z těch, kteří dělají hrozný problém z toto, když mají uvést, jaký používají OS. Nechápou, že to je důležitá informace, nutná pro úspěšné vyřešení JEJICH dotazu. A po dlouhém přemlouvání odseknou, že používají Windows, jako kdyby Microsoft vydal jednu univerzální verzi...

pokud budu potřebovat linuxovou věc, tak s tím asi nepůjdu sem

A vidíš, jsou uživatelé, kteří sem s linuxovými dotazy chodí. A nejsem jasnovidec, abych je rozeznal od "Widláků".

Trvám na tom, že v tomto případě OPRAVDU o OS nejde.

Nebudu tě přesvědčovat, odpověď viz karel.

Windows XP Professional SP2 a Windows98 SE.

S.T.A.Č.Í. ????? ]:)

(jste jak berani, za každou cenu musíte mít pravdu)
(kromě toho už jsem tento dotaz dávno označil za vyřešenej. můžeš to klidně i zamknout, ale nezapomeň sem ještě předtím něco dopsat, abys jó měl poslední slovo)

Pro zamknutí není důvod, to nech na posouzení moderátorům. (host)

OK, zařazuju si tě na "blacklist" vedle T.I.Pa a dalších lidí, kterým nemá cenu odpovídat, protože místo poděkování nebo dokonce vděku se člověk dočká jen drzých keců. Takže klidně dál ve svých dotazech ignoruj uvedení OS, však on se najde vždycky někdo, kdo ti i tak odpoví... Já to už ale nebudu.

Promiň, ale já za rady poděkuju vždycky, jestli sis nevšiml. Pokud někomu odpovídám, tak jsem schopen i "nahlídnout do křišťálové koule", protože za těch ix let s kompama mám přece jen nějaké zkušenosti a pokud jsem uvedený problém někdy řešil, tak k tomu potřebuju jen minimum informací. Co mě ale dovede vytočit je, když někdo na argumenty reaguje tím, že jsou to "drzý kecy".

PS: ty SZ tady zavést neplánujete? Tahle debata o ničem by vůbec nemusela být ve fóru... i když, ty by ses asi moc nevybavoval.

Podle několika tvých dřívějších reakcí jsem tě považoval za zkušeného člověka s praxí v oblasti PC. Což asi jsi. Ale tady ses opravdu zachoval jak lama a s prominutím buran, když stále tvrdíš, že uvedení OS je zbytečné. Ale žádný argument, který by to potrdil jsi mi nedal.

P.S.: SZ se plánují. Pak tuhle debatu (ne o ničem, ale zbytečnou) nejspíš vymažu, je "nad rámec dotazu".