Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak obejít ntfs práva

Zdravím poradňáky. V jednom z dotazů tady řešíte zablokovaná práva tak, že nejde spustit systém. Napadlo mne (možná je to úplná pitomost), jestli by nešlo zkonvertovat celý disk do FAT32 a pak to zkusit spustit. Samozřejmě bych to nedělal na původním disku, ale na klonu. Zajímá mě názor, jestli by to teoreticky mělo pomoci, hodlám to někdy zkusit, ale pokud je to celý nesmysl, ušetřím si zklamání. (Soft, který konverzi bez ztráty dat snad má umět nějaký mám).

convert může spustit ve stoláku na externí notebučí disk. že vista+ už povinně vyžaduje ntfs jsem netušil.
zpátky na ntfs to pak není sranda: 1) cizí pc tam nacpe svoje práva, 2) v notebučím systému se to z fat32 nespustí.

tak aspoň něco udělali pro zabezpečení. (poštval jsem teď na xp ophcrack a laboroval s různými hesly, je to tristní)

v tom threadu je zmiňován flegův podobný případ, ale ten měl aspoň k dispozici profi verzi s normálními účty.
home s jediným nefunkčním správcem mi připadá jako dobrý důvod - přeinstalovat to na normální systém.

jirka44, nedalo mi pri mojej ješitnosti odskúšať spôsob, ktorým si dovolí Microsoft podpíliť pod sebou vlastný konár.

Používam multiboot a tak som vo vlastnom grafickom prostredí načítaného OS W8 suverénne a bez problémov odstránil veškeré prístupové práva primárnej a aktívnej particie W8-ky. Ani sa systém až na malé upozornenie tomuto úkonu nejako nebránil. Odobranie práv disku C:\ trvalo niekoľko sekúnd. Ale. Po reštarte PC (aj do Núdzového režimu) síce obrazovka nabehla, ale viac nešlo spätne (retroaktívne) vrátiť prístupové práva disku systémového C:\ na ktorom je OS W8.

Náprava sa mi podarila jedine reštartom PC do OS W7 (dualboot) pod ktorým som prácne obnovil prístupové práva logicky delenému hdd na primárnom oddiele s nainštalovaným OS W8, tj. "System, Administrators, Authenicated Users, Users".

Sabotéri, zlomyseľníci, neprajníci majú ideálny návod na bezproblémové znefunkčnite cudzieho systému Windows, "do nervov", pritom stačí nepozorovane, pár sekúnd, pár kliknutí myšou a je vystaráno než príde erudovaný ajťák, nabútuje nefunkčný Windows cestou externého média nejakým Live Windows PE a znovu onániou pridelí prístupové práva systémovému oddielu. windows-pe

Čo laika určite poteší....