Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč se mi odpojuje od PC samovolně externí disk ??

Dobrý den. Mám WIN 8.1 a když k PC připojím do USB přes kabel ( asi 20 cm dlouhý ) externí disk 2,5, velikost 1T,

tak se mi občas stane, že se mi samovolně externí disk sám odpojí a píše mi to dole na liště, že zařízení USB nebylo rozpoznáno. Externí disk jsem nechal optimalizovat a také mám nastavené automatické ovladače, ale stále se mi tato závada občas opakuje - tak asi 5x za hodinu. Zařízení musím odpojit, pak znovu zapojit, chvíli ( asi 10 min ) pracuje správně, pak se samo odpojí. Čím to může prosím být ? Děkuji za případné rady. Někdy také musím několikrát externí disk opakovaně zapojit do USB, aby byl totiž vůbec externí disk na PC vidět.

vieš čo, byť tebou dam dole ten plastový kryt(v ktorom je samotný disk), a urvem to USB a vyhodím z balkóna(ak maš)...máš potom plne funkčný interný disk, kt. si zasunieš priamo do počítača, už na rýchle SATA....

lebo externe disky sú obyčajné interné, obalené do plastu a obdarené USB výstupom...

Tak jsem vyčetl k disku toto : Samsung HN-M101MBB 1000.2 GB

Rozhraní : USB ( Serial ATA )

Rychlost otáčení : 5400 RPM

Přenosový režim : SATA/300

Standard ATA 8 - ACS/version 6

Podporované funkce : S.M.A.R.T. 48 bit LBA, APM, AAM , NCQ

ADATA HDD SH 93 ( 1000GB )

Používám Y kabel pro disk.

preznačený Seagate ST1000LM024,to ovšem nič nehovorí o tom,či je to kompletný disk,alebo disk,ktorý má celý firmware nahodený na doske s usb mikrokontrolérom,ale vzhladom na to,že je aktívna a zistitelná funkcia SMART,predpokladám,že firmware bude mimo disku na doštičke s usb mikrokontrolérom,inak by bola funkcia SMART v stave N/A,cez mikrokontrolér nieje za normálnych okolností funkcia SMART vo firmwari,ktorý je v čipe priamo na disku nedostupná...

.....píši, že kabel je 20cm a ne 20 m

Do zadu za PC se nedostanu-moc složité, kabel krátký, jiný PC nemám možnost zatím vyzkoušet.

Co koupit USB 3.0 rozbočovač s napájením ? A zapojit jej dopředu na PC ? Ve předu na PC mám USB ( 2x ) 2.0. Vzadu na PC mám již i 2x 3.0

Když mám výstup z disku USB 2.0, mohu ten konec zasunout do rozbočovače kde bude USB 3.0 ??

Jo sorry moje chyba...
Usb 3.0 je zpětně kompatibilní, takže lze zapojit usb2.0 zažízení do USB3.0.
Dříve, něž bych něco kupoval, bych ten disk zkusil na jiném PC. Nebo vyndal z rámečku a zkusil jej samostatně, tak jak ti radil lední brtník.