Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný pc do 720€

Dobrý deň ,potreboval by som niekoho kto sa PC aspoň trochu rozumie a vedel by mi poskladať PC do 720€ aj s OS. Win 7 HomePremium je jedno či 32 alebo 64

Chcel by som aby ten PC utiahol najnovšie hry na Ultra detailoch s dobrými FPS a hlavne aj bez dropov FPS :).

Za každú pomoc som rád. Komponenty píšte do odpovedí.

Já akorát vím, že intely jsou lepší na hry - více vláken :) (Hry stejně nevyužijí více než 2 jádra)

AMD procesory jsou zase lepší na render, zpracovávání, 3D modeling, videoediting atp. (Více jader)

Ale myslím si že FX6300 ty hry zvládne (záleží taky na grafice, a o tom, jak moc ji bude brzdit)

1. odpověď směrovala na "Frantíka"

2. žádný procesor nic nebrzdí, jelikož g.karta/y brzdu jaksi nemá = to se jenom nemusí "vytáčet" na plný výkon

3. vždy záleží na aplikaci/hře jak umí či "neumí" používat více vláken = pro kolik vláken je napsaná

4. Intel má větší výkon na jedno jádro o proti FX "traktoru"s jeho moduly

Proč si myslíš, že FX 43xx je čisté čtyř jádro?

- Co to podle tebe "čisté čtyř jádro", bud je 4 jadrovy nebo neni., neexistuje napul, nebo spinavy, nebo makovy....
- To je jak rict: videl jsem ze skladas PC sestavy s FX6300, coz je nepovedené CPU, kdyz uz tak 6350 (kde AMD chtelo neco dohnad, i tak nedohnalo) misto toho nabidnout FX4350, ktery je vykonejsi v jednovlaknovych aplikaci, ma lepsi OC profil a potencional, nepocitaje, v hodne her ma lepsi vykon jako TEBO NABIZENY FX6300, mi pripadna hozene do sestavy jen od oka....

Zkus si najít architekturu FX a třeba zjistíš, že dva, tři, čtyři moduly každý s dvěma jádry, ale jeden modul se společnými instrukcemi a ty dvě jádra se vlastně "střídají", něco podobného jako u Intelu i3 2+2 Hyper-Threading.
A to prostě není čisté čtyř jádro.
(navíc FX je stejný křemík různě pozamykaný od 9xxx až po 4xxx)

Ahoj, Herní PC za 720€ na Ultra detailoch aj s OS je málo (Podľa toho aké rozlíšenie monitora)
Síce drahšie, ale aspoň si na tom zahráš, bez OS by to bolo lepšie.

Pevný Disk Klik
Operačná pamäť Klik
Procesor Klik
Základná doska Klik
Počítačová skriňa Klik
DVD Napaľovačka Klik
Chladič na procesor Klik
Zdroj Klik
Predný ventilátor do skriňe Klik
Kábel od zdroja 230V Klik
Operačný systém Klik
Grafická karta Klik

Cena spolu: k úhrade €799,07

(Bez OS €705,85)

Tak skúsil som si poskladať podla seba ale neviem či by som to vôbec aj zapol (ten PC) :D Ak tam je niečo zle napíšte a skúste ma opraviť.

Procesor : intel-core-i5-4690k - 208 €
Grafická karta : http://graficke-karty.heureka.sk/asus-gtx750ti-oc- 2gd5/ - 139 €
Zakladna doska : http://zakladne-dosky.heureka.sk/gigabyte-ga-b85-h d3/ - 67 €
Ram : http://pamate.heureka.sk/kingston-sodimm-ddr3-8gb- 1600mhz-cl11-kvr16s11-8/ - 67€
Zdroj : zalman-zm600-lx - 46 €
Pevný disk : http://www.alza.sk/seagate-barracuda-7200-12-1000g b-s-advanced-format-d283656.htm#popis - 58 €
Chladič : http://www.alza.sk/gelid-solutions-tranquillo-revi ze-2-d342666.htm - 25 €
Skrinka : cooler-master-k380 - 44 €

Celková suma BEZ OS : 654€
Celková suma S OS : 742 )

čo viem tak povečine aj ked to pišu a aj obrazok sedi na SilentiumPC FERA 2 HE1224 tak predavaju už SilentiumPC FERA 2 HE1224v2

kde u AMD montaže povečine davaju kratke šroby + tiež často chladič nieje na sklade hlavne u gigastore kde som to prvy krat obiednával :)

ked tak to vymenit za Gelid Tranquillo alebo niečo podobne