Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velký problém s novým chladičem.

Zdravím, tak mi dnes přišel nový chladič Gelid Solution Tranquillo rev. 3. Tak jsem ho nainstaloval. Dle mého to šlo bez potíží. Odstranil jsem starou pastu z CPU, nanesl novou nasadil chladič. vše šlo v pohodě, vše jsem utáhl. Ovšem jakmile jsem vš zapojil zpět jako předtím, tak po startu PC, se sice roztočily větráky a vše jelo, ale nenaskočil monitor. Prostě zůstal černý. Zkusil jsem i druhá monitor a ten psal žádný signál. Takže jsem asi v pr... co? Může to být buď MOBO, kde jsem mohl způsbit nějaký elektrostatický bůhvíco :/. Nebo taky se mohlo něco stát s CPU? :(. Docela mě to štve, ptž tohle je už podruhé, co se mi něco podobného stalo. Před měsícem jsem stáhl a nainstaloval nový BIOS na MOBo a po startu se už monitor nezapl. Tak jsem MOBO reklamoval, a nová zase v klidu naskočila a vše šlo. Btw. peníze jsem ještě nedostal a to jsem jim to posílal vrámci 14 denní lhůty tu starou mobo, takže paráda. Navíc jsem tuhle MOBO kupoval ve stejném obchodě, takže můžu počítat, že než mi tuto zreklamují tak budou Vánoce :(. Jinak ale zpět k problému, poté, co to neělo, jsem pět chladič sundal a znovu vyčistil pastu, ptž mi přišlo, že jsem jí dal moc a znovu nasadil a znovu zkusil. Opět nic. Je nějaká šance, že nemám rozbitou MOBO nebo CPU? Nebo je to tak, a jsem nahranej?

No já nevím, chtěl jsem vrátit starý chladič, ale nalepil jsem na desku takové 4 kolečka, které mají užší díru, to bylo doporučeno v návodu toho nového chladiče a nevim jestli je teď dokážu odlepit od základovky. Jinak normálně se točí i větrák na tom chladiči :/. Jinak soc mám 1150.

Tak to asi udělám, ale až zítra. Dneska jsem to dělal už 3x. 2x jsem dával nový chladič, a naposledy ten starý, který funguje. A tak nevíte, co by to mohlo způsobovat? Ten chladič je na 99% nasazený správně. Větrák také normálně funguje :/. Jinak myslíte, že bude vadit hodně, když tam nedám ty černé nálepky pod ty matky, až to budu znovu instalovat? Jelikož jak jsem je odlepil, tak se zkroutily a už je použít nemůžu.

Ne, slova: "špatná montáž" znamenají jednoznačně špatnou montáž, nikoliv chybu v manuálu výrobce, který je prověřen tisíci namontovanými chladiči. Pokud jste to dosud nepochopil, pak chyba je na vaší straně, aneb nepochopení manuálu a lemtavé ručičky.

Kolikrát mám napsat, že jsem se plně řídil manuálem. Kde by asi tak nastala chyba, když jsem se ŘÍDIL MANUÁLEM. Vím, že je to pro vás asi těžko pochopitelné, ale je to tak. A byl bych rád, abyste, na mé dotazy zde na poradně, neodpovídal. Vaše postřehy a urážky mě nezajímají a už vůbec mi nepomůžou. Děkuji.

Desku jsem kupoval novou tuto http://www.czc.cz/msi-z97-gaming-5-intel-z97/15277 2/produkt?q-category-id=cekl578lf4hnm99cg61b4if0a1 . A chladič http://www.czc.cz/gelid-solution-tranquillo-revize -3/160966/produkt?q-category-id=6spek3appgga3ajg5f red4t7vg&q-c-0-producer=s0032pc2npidc7arblcsjp80fg 8.

A ano větrák funguje normálně.

Přemýšlím, zda to zkusit ještě jednou. Ale už mě unavuje furt čistit procesor od pasty :D.