Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor, úprava jader, taktování

Nazdar,
potrebuji poradit, mam ctyrjadro procesor AMD 4x1.5 GHz a chci se zeptat, jestli nekdo nevite o nejaké aplikaci, která upraví pocet jader nebo nejak zvysi frekvenci. resp. abych mel napr. 2jadro - 2x3.0 GHz, nebo, aby se nejak pretaktoval napr - 4x 2.0 GHz, apod.

Diky.

- O jaky procesor (CPU) jde presnē?
- AMD ano, ale presny typ? Typ základní desky?

- Jinak POZOR, "hifi" obsadiil páté (5#) místo nasvētē WorldRecord v taktování......http://pc.poradna.net/q/view/1245917-nataktovani-i ntel-core-2-quad-q6600-2-4ghz?page=r1246063#r12460 63 [img=http://www.pickup-mania.org/agora/images/smilies/mdr2.gif]http://www.pickup-mania.org/agora/images/smilies/m dr2.gif[/img]

Co by na to rekl chudák Andre Yang

- Osobnē se mi z nēho podarilo vytáhnout stabilních 4.4Ghz (nakych 4.3x), nejdrív s Asrock (zapískal, zakouril) nevydrzel ani hodinu, nadále s Asuskou 48H v OCCT bez chyby, na druhou stránku docela topil, moc jsem ho nesetril na V-Core :)
- Ono hodnē zálezí na jakej kousek zrovna padnes.....

Měl bych dotaz. To je notebook, že má tak nízkou frekvenci?
Jinak rady jsou zcela správné - taktování je zábava, ale z hlediska výkonu jde při zachování rozumných parametrů o malý přínos za cenu možných velkých problémů - moderní počítač je dost rychlý, pár procent výkonu navíc už nic nezmění, starý počítač bude stejně pomalý, lehce zvýšený výkon z něj neudělá nový.

Pokial si nikdy netaktoval tak sa do toho nemiesaj lebo si znicis TRVALO pocitac/notebook !
A mimochodom ziadny program to neuroby za teba ani zo 4 jadra ti neuroby 2 jadro. To jedine zeby si mal od vyrobcu neaku Utilitu na pretaktovanie ale aj tam musis TY udavat hodnoty...