Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: cena provozu pc / den

zdravim...

Zridil jsem si domaci server (starsi Pc - P250, 1*hdd, minimalni provoz, bez monitoru) a zajima me kolik muze tak radove stat elektricka energie / den?

dekuji za odpovedi.

Zavisi od spotreby, tipujem bez monitora malo zatazeny P1/250MHz tak 50-100W, zoberem napr. 75W (len tipujem), den ma 24h, takze 75W * 24h = 1800Wh = 1.8kWh.
Zisti si cenu za kWh, ak mas nejake 4koruny alebo kolko tak denne ca. 8korun, plusminus autobus.

No já měřil durona 700 s jedním diskem a 3*128 sdram a měl 50-60w. Značkový pentium 3 833 s diskem a 1*512 sdram chtěl +- to samý. Pro představu Athlon 3200 přetaktovaný o 30procent s 4*512ddr400 a 4x disk+ dvdpalírna a 7600gt žere 140-210w v rozsahu -nic se neděje po paří se CSS po netu.

Jen tak na okraj, na kolik vyjde svícení červené žárovky na prodlužovačce
s přepěťovou ochranou, když je zapnutá po celý rok - TV, video, věž.
Nechce se mi to vypínat, musel bych video a věž pořád nastavovat.
Údaje nic neříkají a šroubky mají hladkou hlavu, takže se nedostanu
k rozmontování a vypnutí žárovky. Ne, že by mě to mělo zruinovat, ale údajně
celoroční status TV ve StandBy režimu vyjde na 500, to jsou údaje z loňska.