Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eshop a LCD

Zdravim!
Planujem kupit novu kompletnu zostavu zostavu v kamennom obchode, ktora PREVADZKUJE aj eshop. Lenze ak chcem si vyskusat LCDcko este pred kupou, mozem to spravit iba u tych co maju na policke vylozene.. a 19"LCD su az 2 8-) .. takze vybral som si LG 1953 , ktory sa musi objednat, ale ak objednam fyzicky priamo na predajni, tak uz monitor musim zobrat domov a odmietnut objednavku uz nemozem (v pripade najdenia vadnych bodov). Ako je to s eshopom?
Ak si objednam ten monitor cez NET, kde zo zakona je mozne tovar vratit do 7dni. vyzdvihnem tovar na predajni, doma zistim ze su tam napr vadne 2body. Tak mozem tovar vratit spat v ramci tej lehoty 7dni ?

tzn. ze ak objednavam cez Eshop tak mozem sa 6dni pozerat na krabicu s LCDckom a siedmy den mozem ist krabicu s nim vratit ?
alebo normalne mozem 6dni skusat monitor a ked sa mi nieco nepozdava (napr slaba odozva,blbe podanie farieb..) tak ho zabalim do UZ "poruseneho" obalu a uz nemozem vratit, lebo je narusene balenie ?

Nenapsal jsi, jestli se obchod řídí českým nebo slovenským občanským zákoníkem. Obchod si může klást podmínky jaké chce, ale platí, co je v zákoně. Podle českého práva nemáš povinnost vracet v neporušeném obalu. Zboží jen nesmí být poškozeno či nést známky používání . Podívej se do zákona a na stránky spotřebitelských organizací .

tak tak. veci kupene v eshope ti musia (!) do 7 dni bez udania dovodu vymenit/vratit peniaze. neviem, ci vratenie original obalu je podmienkou, ale rozbalit to mozes! ako inak by si zistil, ze je na LCD vadny pixel? cez skatulu bez prudu je to dost problem, nemyslis? :-D

edit: ja mam skusenost s jednym SK eshopom, kde mi vymenili 3 sluchatka, bez zbytocnych otazok. tie sluchatka mi proste nesadli a vratil som ich do 7 dni (dokonca jeden az po 8) a uplne pohoda. boli velmi ustretovi.

jedna sa o progamingshop.sk [ak je to reklama, zmazte mi ju, ale je to len odporucenie. mam s nimi velmi dobre skusenosti, takisto kamarat tam mnoho veci kupoval do/k PC]