Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna a doplnění RAM a SSD u ntb MSI s pečetí

Stále váhám, co koupit za typ, stejně jako v několika předešlých tématech. Chtěl jsem koupit plně obsazený model MSI GS70 Stealth Pro, se 16 GB RAM a 2 x SSD. Ale na trh přišel nový typ s výkonnější grafickou kartou, ale bohužel zase jen těch zpropadených 8 GB Ram a 1 x SSD, 128 GB. Nehci teď řešit, zda je 16 GB paměti nutných. Kdyby měl někdo potřebu to zmínit :-)

Je známo, že u těchto ntb lepí MSI na jeden ze šroubků pečeť, přestože opakovaně na netu nalézám, že jeji porušení by prý nemělo vliv na případné reklamace v servisu.

Volal jsem i do Alzy (ano, možná jsou i jiní prodejci, ale tady jde zase o jiné věci), kde jsem se na možnost výměny jedné, přidání druhé paměti a SSD ptal. Operátor mi řekl, že v momentě, kdy tam je nějaká plomba, pečeť, tak s tím nebudou nic dělat a odkázali by mě na autorizovaný servis.

Ještě je důležité podotknout, že všechny tyto komponenty jsou v tom tenkém notebooku až někde pod klávesnicí, a podle drobného návodu na youtube to vypadá, že se tam dá dostat jen zespod a docela dost toho odpojit, odšroubovat, vyndat atd. Čili to není úplně jednoduchá procedura, pro laika.

Pokud jde o právní aspekty případné pozdější spotřebitelské reklamace, je mi jasné, že je to především záležitost mezi zákazníkem a prodejcem. Takže i z tohoto pohledu je pochopitelné, že je pro Alzu pohodlnější se podobným zásahům do zařízení bránit, kdyby náhodou.

Na stránce druhé, když si to případně doma vyměním sám :-) a poruším tu nálepku, je to dostatečný důvod k tomu, abych pak přišel o záruku? Podle mě nikoli, a v podobném, i když docela strohém duchu mi potom bylo odpověděno přes kontaktní formulář Alzy.

Zkrátka máte s porušením pečeti (nálepky, plomby, Void Warranty) a přidáním komponent, zejména u ntb MSI, nějakou zkušenost? Pokud bych to pak posílal přímo do servisu (který je naneštěstí někde v Polsku), musel bych to zase uvést do původního stavu? Nebo už samo porušení by stačilo k odmítnutí opravy? A co Alza? Dělala by problémy? Nejde teď ani tak o to, jestli bych byl v právu nebo ne. Spíš o případné komplikace, obstrukce, průtahy apod.

Díky za názor. Docela rád bych tam těch 16 GB měl, a možná je to pro mě i důležitější než výkonnější karta. Na stránce druhé, GTX 980m je oproti GTX 870m výkonnější možná o 50 %. Tak prostě dumám.

Prebehol som ten roman a nechapem naco tam chces mat 16GB RAM. Ktora hra alebo SW ktory tam budes prevadzkovat pouzije viac jak 8GB? Ziadna. T.j. v tom pripade rozdiel vykonu cohokolvek medzi 8GB RAM a 16GB RAM bude potom presne 0.00000000000000%.
(P.S. len upozornujem na to ze riesis nezmysel typu chcem do toho vrtat pricom sa po tom vrtani absolutne nic nezmeni, vsetko bude na chlp presne jak predtym, zmysel toho vrtania v tom mi unika)

Ještě mě napadá, že bych to mohl rovnou po koupi poslat do toho autorizovaného servisu, což je asi nejlogičtější řešení. Namontovali by mi tam i paměti, které bych si dle specifikace koupil, nebo by museli použít jen nějaké vlastní přímo ze servisu? Nevíte?

I to je docela rozumný názor. Ale kdybys měl třeba přehled i o servisech, nějaká vlastní zkušenost s nimi a případnou montáží by neuškodila. Kolik si za to účtují, zda by mi tam dali komponenty, které si koupím dle specifikace, nebo by museli použít pouze nějaké vlastní, atd. Nevíš?

Dobrý den,

porušení pečeti z důvodu rozšíření paměti, výměny disku, vyčištění chlazení atd. není důvodem ke ztrátě záruky. Samozřejmě nesmíte uvnitř nic poškodit. Pokud ale víte, co děláte, není opravdu důvod k obavám. Případnou reklamaci můžete taky jako zákazník řešit přímo se servisním střediskem a ne s koncovým prodejcem jako je např. Alza. Kontakty na centrální servisní středisko najdete zde rma

Případně nás neváhejte kontaktovat na Facebooku MSI msiczech

S pozdravem,
Richard Sláma, MSI

Mnoho omáčky a masíčko žádné. Teroretizovat s prodejcem o záruce je o ničem Pokud se ti nedejbože s NB něco stane a oprava bude nákladná,tak servis vydá prohlášení, sorry Alzo,byla porušena plomba,záruku neznáváme. A Alza ti přesně takhle přepošle jejich vyjádření. Rada: do ničeho nelez.