Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení mobilu k PC

Nedaří se mi ( poprvé ) připojit mobil k PC. CD jsem si nainstalovala, podle návodu jsem připojila USB kabel k PC a k mobilu a v něm mi vyskočila hláška " Příslušenství nepodporováno". USB kabel byl dodán k telefonu. Poradíte mi? Děkuji.

K Nokii6230i patří kabel DKU-2, nikoliv tebou odkazovaný dku-5 (s ním by to nefungovalo). Viz též index.php
Při instalaci kabelu je potřeba přesně dodržovat postup, záleží na dodavateli kabelu a ovladače (orig. nokia nebo ne?). Většinou se např. smí mobil připojit až v okamžiku, kdy software uživatele vyzve. Když připojíte mobil dřív, instalace se nepovede.

Kabel vyměněn - vše už funguje. Když jsem se zeptala, jak se to mohlo stát, že jsem dostala špatný kabel, prodavač mi řekl, že se běžně stává, že podle potřeby ty kabely mezi sebou mění. A skutečně-otevřel krabičku s jiným mobilem a ten správný kabel mi dal. Takže - dávejte si při koupi pozor!

IMHO nejnovější verze PC Suite je 6.82. Nepoužívám ji denně, pouze na cestách s mobilem a notebookem. Vím, že některé verze NPCS měly chybičky (třeba špatné zobrazování souborů), které pak byly opraveny v dalších updatech. Ale záleželo taky na firmware telefonu - zejména některé firmware s tím modrým zubem dost zlobily. Obecně bych tedy doporučila vždy aktuální firmware v telefonu + aktuální NPCS.

Reinstal je snadný, rychlý a zadarmo. Akorát si po něm zkontroluj procesy "po spuštění" v počítači, NPCS si totiž při instalaci vloží do automaticky spouštěných procesů při startu počítače také jeden svůj proces, podobně jako to dělá třeba QuickTime a řada dalších. Lze ho bez problémů odstranit ze seznamu spouštěného SW a znovu se už nevnucuje, leda při další instalaci/update.

Jaké je nejnovější? Já mám CD s verzí 5,02 a je v pohodě, mobil připojuji přes infra (MobileAction MA 620 Infrared adapter - velice "akční" název :-)) a nemám problém. Akorát Image editor nechce otevřít fotku s rozměry 2560×1920; po zmenšení třeba na 640×480 již otevře v pohodě. Asi to žádná chyba není, co s tak velkou fotkou v mobilu, že. Mobil je Nokia 8910i. K tomu zřejmě novější PCSuite není třeba... Nenapadá co tam může být za funkce navíc.

Tak jak na to koukám zůstanu u té 5,02... Navíc bych měl jen nějakého "skladatele" hudby, kterého můj telefon (má jen jednohlasé "staré" vyzvánění) nevyužije. Ale díky za info!

OT: V souboru readme je uvedeno toto:

3. SYSTEM REQUIREMENTS
===================================== ============================

To install and run Nokia PC Suite 5.02, you need the
following:

* A PC running Windows 98/Me, Windows 2000 or
Windows XP
* At least 150 MB of free disk space
* Nokia 8910i phone
* To use Nokia PC Sync, you need a compatible PC Personal
Information Manager application

Only operating systems that have been preinstalled by an original
equipment manufacturer (OEM) are supported.

To s tím OEM systémem mi přijde trochu blbost, nemám OEM system a program funguje... [http://www.fordfans.cz/phpBB2/images/smiles2/017.gi f]

Tenhle teflon ještě nemá "operační systém" jako symbian apod. A je to uvedeno vyloženě v oddíle System requirements... Pod tím ještě stojí že jazyk aplikace (PC Suite) má být stejný jako jazyk OS. Což není. Ještě mne napadlo jestli se tím nějak Nokia nechrání po právní stránce...

Ještě mne napadlo jestli se tím nějak Nokia nechrání po právní stránce...

Jo, to je možné. Když čtu licenční smlouvy, tak mám pocit, že autoři nezodpovídají vůbec za nic a že provozování veškerého (i drahého) software je pouze na vlastní riziko uživatele :-/

jazyk aplikace (PC Suite) má být stejný jako jazyk OS. Což není.

Tak s tím jsem nikdy problémy neměla. OS jsem měla vždycky český a NPCS taky - při stažení se dá zvolit jazyková mutace.

Z toho CD co mám k mobilu si mohu vybrat třeba italštinu, španělštinu, maďarštinu a podobně, ale čeština chybí, nainstaloval jsem to v angličtině a valí to. Licenční smlouvy (coby "domácí" uživatel, ve firmě je to asi jiné) nečtu... Jen když se někde registruji na webu. O tom že mi ale bude denně chodit nabídka na viagru nebo nějaké akcie ani slovo 3-[. Možná s tím budete mít zkušenost, má cenu se registrovat coby člen nokia clubu? Tam jsem jejich licenci četl a moudrý z toho nejsem.

Nokia club nevyužívám, takže se nemůžu vyjádřit.
Nokia PC Suite je lepší stáhnout si přímo z webu, tam ta čeština je.
Edit: Teď si vzpomínám, že kdysi jsem vlastně měla taky NPCS z CD, kde čeština taky nebyla. V té době jsem měla k uzoufání pomalý dial-up, takže stahování z webu nepřipadalo v úvahu. Používala jsem tedy NPCS v angličtině pod českými W98 a taky se to nepralo :-)