Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní pc do 35 000,-

Dobrý den, rád bych si pořídil herní pc, ale jelikož se v tom moc nevyznám potřeboval bych poradit.

Cena do 35 000,- s operačním systémem. Požaduji sestavení a otestování v e-shopu. Monitor plánuji pořídit v rozlišení full HD.

Tady je odkaz, co sem zkoušel sám vybrat.

http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/pro dukt/seznam/?productListId=438o4oe728j428kh8teage1 fid

Děkuji.

Já osobně o 120 Hz monitorech vím už asi tak 2 roky, je pravda, že výrazněji je o nich slyšet tak nějak 1 rok.

Avšak obnovovací frekvence vyšší než 60 Hz není žádná novinka, některé CRT monitory zvládaly okolo 120 Hz, při nějakých nižších rozlišení třeba i 150 Hz. Vím, že ty vyšší frekvence byly dostupné spíše kvůli blikání CRT monitorů a na 60 Hz se prakticky nedalo koukat, jenže lidi zjistili, že zkrátka čím více Hz - tím více FPS je monitor schopen zobrazit a světe div se - čím víc, tím líp. Pak přišlyMoneygrabbingD s frekvencí 60 Hz, avšak ti, co chtěli opravdu herní monitor, zůstali u CRT (jednak kvůli neexistenci ghostingu na CRT a taky kvůli vyšší obnovovací frekvenci). Nechci porovnávat první LCD s dnešními, to ne, ale ghosting je stále přítomen.

A proč zůstat u 60 Hz když 120 Hz je na hraní zkrátka lepší? Proč se neposunout dál? Respektive nevrátit se zpět tam, kde jsme byli u CRT monitorů, co se plynulosti týče?

Zároveň i odpověd pro uživatele "Joxy": Jistě že jde hrát na 60 FPS, ale to se taky dá žít třeba v jeskyni. A to je špatně, že někdo chce vylézt z jeskyně a žít civilizovaněji?

Sam si pisal

ovšem cena je trochu jinde

rozdiel vo vnimani tych vyssich FPS neni tak extremny aby to mat musel. Zavisi jake ma dotazovatel priority. A napr. ked bude setrit na grafike aby mal super monitor, tak mu grafika neda ani tych 60FPS :)
Ked ma dost penazi, tak nech si kupi aj trilion Hz.