Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr webkamery

Ahoj, prosím pomohli byste mi vybrat webkameru? Já se v tomto ohledu moc neorientuji a tudíž nevím které značky jsou kvalitní a které nikoliv. Od kamery bych požadoval kvalitní obraz, aspoň tedy HD a pokud by v sobě měla mikrofon bylo by to jen lepší. Automatické zaostřování bych také uvítal. S cenou si nejsem vůbec jistý, takže když řeknu kolem 2000 snad se najde nějaká vhodná webka. Jakékoliv další info co bych asi potřeboval můžu dodat, ale nevím co bych k tomu měl ještě říci. Děkuji moc pokud by mi někdo mohl poradit.

zatím jsem našel tuto, jak kvalitní je však netuším: http://www.alza.cz/creative-live-cam-connect-hd-10 80-d390227.htm

Jinak nemusi to byt z alzy ja pravdepodobne stejne mimozemstana nepodporim. Jde mi o to aby mela opravdu cisty a dobre viditelny obraz i za horsich svetelnych podminek v mistnosti, obraz pri rychlych pohybech nedelal smouhy apod. Proto jsem nasadil cenu s vysi 2000, jen se porad nemuzu dohledat neceho nejlepsiho. Ta creative co jsem napsal v uvodu byla poradena nekomu predemnou v starem tematu, tak jestli od te doby nevydal napriklad modernizovanou, doba jde dopredu ze.

No diky host. Ten creative si tam nevedl moc dobre, ale je to mnohem horsi model nez planuji koupit (odkaz v dotazu). Tak ten by mohl byt zade nekde jinde. Nebo myslis ze znacku creative radeji nebrat? Zatim jsem vzdy kupoval Logitech (repro, klavesnice, herni mys) a vzdycky byl spokojen. Ale to neznamena ze delaji i kvalitni kamery.

jo vybírat webkameru to je opruz tomu rozumím,
je třeba si vybrat kameru, aby fullHD 1080p fungovala skutečně v daném programu třeba Skype a Logitech C920, obecně může kamera s ostatními softy šlapat jen na 720p

vybrat jen to co skutečně umí zpracovat 1080p hardwarově, zrádné je snímkování, vidím někde uvádět u fullhd 60 snímků a pak v recenzích je jen 30, často je to marketingová lež (u kamer jde dvounásobný počet "snímků" lze vyrobit "falešně" prokládáním tj. interlaced)je třeba hledat pravdu v recenzích (60 snímků je běžné v režimu 720p), že skutečně jede ve fullhd minimálně na 30 full snímcích, najdou se kusy co jedou jen na 15 snímcích za sekundu, softwarově zpracovaný obraz atd.

kupoval jsem Logitech 9000 Pro (od prosinec 2008) a tu jsem podstoupil členům rodiny, teď mám C920 (od března 2013, koukám, že ceny jsou stále stejný asi kvůli intervenci ČNB).

dnes bych se na tyhle webkamery vyprdl a koupit třeba Mobius ActionCam, jde to taky připojit ke kompu (denní/noční záběry jsou více než dobré, cena kamery a jaké srandy s tím lze dělat více než dobrá)
watch

Pro zajímavost, nastaveno vše na max a z 10 sekundového záznamu je toto Mediainfo z High lossless záznamu C920:
(netřeba zdůrazňovat, že to fullHD je dost zprzněné, nejedná se ve skutečnosti o super truper crystal clear obraz jsem dost přísný na hodnocení kvality (dost záleží na světelných podmínkách, C920 a obecně Logitech se mi zdál dobrý i do tmy=šera),v parametrech je vidět, že tam je datový tok by byl dobrý tak na 720p :-) určitě to byl záměr takhle produkt zprznit, v budoucnosti přijdou s nějakým novým dělem )

General
Complete name : xxxxxxxxxxxxx(vymazáno)
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 7.80 MiB
Duration : 10s 591ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 6 175 Kbps
Encoded date : UTC 1970-01-01 00:00:00
Tagged date : UTC 1970-01-01 00:00:00
Writing application : Lavf52.64.2

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Baseline@L4.0
Format settings, CABAC : No
Format settings, ReFrames : 1 frame
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 10s 591ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 6 071 Kbps
Nominal bit rate : 4 000 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 24.077 fps
Standard : Component
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.122
Stream size : 7.67 MiB (98%)
Encoded date : UTC 1970-01-01 00:00:00
Tagged date : UTC 1970-01-01 00:00:00

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 10s 462ms
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 96.0 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 125 KiB (2%)
Encoded date : UTC 1970-01-01 00:00:00
Tagged date : UTC 1970-01-01 00:00:00

na High Quality potřebuješ min. 0,5Mbs, 720p nad 1 Mbs
download u tebe by mohl být v pohodě, stejně pak záleží na trase jak propustná je síť k protistraně

za podmínek toho připojení v testu tak protistraně bude jedno co máš za kameru, nebude to dostatečná kvalita na fullscreen jen do okna, kostičky, trhání slide-show a tak podobně

Ve Skype foru je tabulka s minimálními a doporučenými datovými toky, jde to vygooglovat. Skype odesílá data obraz a zvuk v kompresi, taky overhead data, to jsou metadata, síťové informace atd., které si taky ukrojí z pásma uploadu. Pak kvalita trasy, jak stabilní (kolísání rychlosti a dálky odezvy cíle) to dokáže být po celý čas spojení.
Pohybuješ se rychlostí mezi 0-240kbs (zkus ještě jiný měřák rychlostí), část si ukousne zvuk, větší část obraz. Podle mě do tohoto není třeba kupovat žádnou extra kameru, stačí cokoliv vybrat v "Lídlu" do pětikila.