Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dolování dat z databáze - Delphi

Ahoj
Mám takovej dotaz .... Su připojený k databázi přes delphi7 , zadávám SQL dotazy ... všechno šlape jak má , zajímalo by mně jestli jdou data ( načtené z databáze ) uložit do promněné ...
Když s něma chcu dále pracovat a ne je jen zobrazit uživateli .... Jestli to jde tak pls jak ... ( přes jakou komponentu , příp. fuknci ... )
Thx

Narazil jsem na další problém ... co když vybírám pomocí sql příkazu víc řádků ?? když je potom pomocí Query.Fields[0].AsString chci vybrat tak se dostanu jen na první řádek ?? jak se teda posunu o řádek níž ??