Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Váš názor na PC zostavu

Tak ako som sa už niekde inde zmienil..chcem si vyskladať PC. Od vás by som chcel predovšetkým názor aká je, čo tak utiahne(hry) a či bude vôbec fungovať.

Základná doska: ASUS A88XM-A (asus-a88xm-a-d477053.htm)

CPU: AMD A6-6400K Black Edition (http://www.alza.sk/amd-a6-6400k-black-edition-d430 292.htm)

RAM: Kingston 4GB DDR3 1600 MHz CL10 HyperX Fury Series (http://www.alza.sk/kingston-4gb-ddr3-1600mhz-cl10- hyperx-fury-series-d1147457.htm)

HDD: Western Digital Green 2000 GB (http://www.alza.sk/western-digital-caviar-green-20 00gb-64mb-cache-s-advanced-format-d351027.htm)

Skriňa: Zalman T4 (zalman-t4-d503941.htm)

Zdroj: EVOLVEO Pulse 450W (http://www.alza.sk/evolve-pulse-450w-cerny-d375919 .htm)

-grafika je integrovaná v procesore..neskôr sa dokúpy..
-od zostavy momentálne očakávam(ak nemá dokúpenú grafiku) aby mi spustila na high/medium detaily iba CS:S a CS:GO..
-ale hlavne ma zaujíma to, či mi vôbec bude fungovať..

Tak to nech,kup si to a pak se budeš divit,proč máš systém na pomalém disku,určeném jen na data a čekat,kdy shoří ten superzdroj a co dalšího případně odpálí při svém konci.:-)

Sestavit to asi půjde, ale GREEN disky obecně nemají dobrou pověst (malá rychlost + vysoká poruchovost).
Zdroje Evolveo (a spousta dalších) by se místo v kategorii "zdroje" měly prodávat v kategorii "elelektrošrot". Raději zvol nějaký Seasonic.
Vzhledem k tomu, že počítáš s grafikou integrovanou v CPU by jsi měl osadit 2 paměťové moduly (dual channel) s maximální podporovanou frekvencí (s tímto CPU to je 1866MHz).
Jinak ten CPU je slabota - zvol alespoň měco z řady A8-xxxx (nebo ještě lépe A10-xxxx).

och kurva sory teraz som si vsimol ze chces k tomu neskor kupit poriadnu graficku kartu

ked tu kartu planujes kupit poriadnu tak ti treba aj poriadny zdroj. Beriem spet ten odkaz ktory som ti dal na ten Corsair. Myslim ze tento ti na zaciatok bude stacit a je aj za rozmnu cenu http://www.alza.sk/cooler-master-thunder-600w-d370 866.htm viem ze zo zaciatku ti to ku integrovanej grafike netreba no ak naozaj kupis poradnu grafiku tak ber ten 600 Wattovy. Lebo ak zoberies nejaky 350 wattovy tak potom budes okrem novej grafiky kupovat aj silnejsi zdroj

Blbá rada? To už prečo?

600 W za 38 €..viem že zo začiatku pre integrované CPU to je zbytočne veľa, no ja planujem ešte ku tej zostave niekedy kúpiť poriadnú GK a potom sa mi nebude chcieť zase kupovať nový zdroj!

A k tým odkazom...diki no ja chcem objednať len z alzi..aby to prišlo v jednom balíku..

Ty magore tak me řekni kdo ten zdroj vyrobil když si takovej odborník, smejd Eurocase se taky hodně prodává takže taky kvalita podle tebe?Silný řeči pres klávesnici tebe bych rad potkal osobně.

Adep T. SS dělá/vyrábí nejkvalitnější zdroje a nejmíň poruchové a ne že to sesmoli někde nejakej Číňan a pak se nato pleskne nálepka.

No len sa nepobite..gabo123 to určite tak nemyslel..

Ešte by som bol rád keby ste mi dali nejaké rady teraz už ohľadom toho pevného disku..keďže je ten 'green' blbý tak nechcem zase sem dávať vlastné návhy lebo by ste ma asi zase hromadne skritizovali..

Podmienka je akurát aby bol od WD s kapacitou 1-2 TB a do 100€, a samozrejme kvalitný..

Aha, pak chápu, že stačí kdejaký nezdroj napatlat černou barvou a jedinci mdlého rozumu je pak kupují po kopách! Zdroj se strká do skříně a valná většina normální lidské populace má skříň k sobě otočenu čelem!

No dobre tému "zdroj" teraz nechajme(už ste ma poučili, ktorý je aký)..

Ešte nikto sa mi nevijadril o kvalite iných komonetov..napr. základná doska, CPU so OK?

Viem, že som to už písal no nikto sa k tomu nejak prijamo a dôkladne nevijadril...

"...nevijadril..." jdu blejt, a to chcete na VŠ...
1. Jednak do sestavy, kde se počítá s dedikovanou GK, bych nedal AMD APU, které je do jiného segmentu.
2. Pokud ano, pak rozhodně ne jednomodulové APU, ale aspoň dvoumodulové, nejlépe Kaveri.
3. Paměti s patřičnou frekvencí, co podporuje řadič CPU! Grafická část škáluje výkon podle frekvence paměti, na rozdíl od iGPU Intelu je výkon znatelný. Pochopitelně OP dvoukanálově. Alza.sk moc velký výběr nemá, ba naopak.
4. Zdroj se tu propíral, deska OK, ač bych pokukoval po ASUS A88XM-PLUS, když už otevřený násobič.
5. Skříň je hnus! Ventilátory se strkají dopředu a dozadu skříně a ne na bočnici! 80 mm ventilátor vzadu je opravdu "nádhera" (modrá vodička). Nejlevnější je Cooler Master Elite 250C ač je úzká a z tenkého plechu. Z těch levných ovšem spíše Fractal Design CORE 1300.

Dobre ms, diki za zdrnutie..no ja som sa pýtal či to bude fungovať s takými komponentmi aké sú v otázke, teda okrem zdroja a HDD tie dám také aké ste mi poradili..len my už konečne dajte jasnú odpoveď....Ano alebo Nie!