Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefón zakúpený v CR/SR bude fungovať v Amerike

Ahojte,

prosím vás, má niekto skúsenosti so smartphonmi a ich fungovaním mimo krajinu ich zakúpenia, prípadne mimo EU. Plánujem sa stať vlastníkom jedného z týchto zázrakov a chcela by som si overiť, či keď zas budem v Južnej Amerike, či mi bude fungovať, alebo bude rovnako na nič ako môj starý telefón.

Podľa parametrov uvádzaných na rôznych internetových obchodných stránkach už tieto telefóny pracujú/sú podporované v sieťach napr.:
Generálny 2G siete GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G sieť HSDPA 850/900/1700/1900/2100,
z čoho mi vyplýva, že by nemal byť problém vzhľadom na to, že napríkal v Kolumbii frčia na sieti 850, 1900 MHz. Mám tomu tak rozumieť, že pokiaľ budem mať roaming alebo povedzme kolumbijskú SIMku tak nebude problém?

Verím, že mi niekto poradí, lebo mám hlavu v smútku.

Lucia

Nevsimej si ho, to je jen jeden z mnoha mistnich blbu. Takovy predvoj, abys vedela, jake odpovedi tady na poradne ziska. Moderatori a vetsina lidi z teto "poradny", ti "poradi" stejne. Mistnim koloritem je tady urazeni a zesmesnovani tazatelu.

Tel. by ti mel fungovat. Jen pokud si vybetes konkretni model, tak si pred koupi pro jistotu treba u operatora zjisti, jake site tel. podporuje a jake site maji v zemi, do ktere jedes.

Môj súčasný telefón

Aký konkrétne? Aké siete podporuje?

Podľa všetkého by nemal byť problém s najväčšími operátormi v Columbii:
1. Movil (Tigo) - 850 Mhz
2. Comcel - 850/1900
3. Telefonica (Movistar) 850/1900

Dnes už beží v Columbii aj 4G LTE... A tiež nie je problém si kúpiť mobil so SIM kartou priamo tam v každom obchode...

sorry, som nepochopil Tvoju otázku a tá znie: "bude telefon fungovať v južnej Amerike ?"

noooo priznám neviem, neviem čo všetko sa môže stať

podobné obavy mali poniektorí aj pri Kolumbusovej plavbe, panovali obavy či predsa len nie je pravda že za obzorom je koniec zeme a voda padá do prázdna, že kompas prestane fungovať, nebudú se vedieť vrátiť,
keď vplyvom magnetickej anomálie v Karibiku kompas v jeden okamih skutočne prestal ukazovať správne, zachvátila posádky panika ....

chápem, chytá Ťa panika, predsa je to len opačná strana zemegule

... :puff:

nepýtam sa na telefónnych operátorov a nimi poskytovaný roaming, ale na samotný telefón, či bude fungovať. Môj súčasný telefón mi v Kolumbii nefugoval ani s ich lokálnymi SIMkami

mnoho operátorov svoje telefony ešte stále blokuje, znamená to, telefon funguje iba so SIM kartou operátora s ktorým máš zmluvu, pokiaľ je toto pre Teba novinkou, je to prax používaná od počiatku mobilného telefonovania

zvlášt slovenský T-Mobil od tejto praxe neupustil pri žiadnom dotovanom mobile na zmluvu, to iba pre zaujímavosť

podivné novinky, pre niekoho

... :puff:

Ľudkovia moc ďakujem. Pýtala som sa priamo na alze cez kontaktný formulár a tam mi bolo odpovedané, že telefóny predávane v ČR/SR sú určené pre európsky trh.

Moja súčasná Nokia Asha 201 sa mi nevyplatila, mala som ju na okrasu.

Ad Joseph.
Mňa nechytala panika ani v Bogote, ani v Honde, ani nikde inde.

Nokia Asha 201 sa mi nevyplatila

Nokia Asha 201 :

Network
GSM 900 / 1800 - model RM-799
GSM 850 / 1900 - model RM-800

Nokia Asha 201 je čo sa týka podporovaných sietí značne skromná,

model RM-800 by fungoval v Koumbii,
model RM-799 nie

štítok s označením modelu je pod batériou

... :puff:

Snáď postačí toto:

HI

I bought a sim card here two days ago from Comcel. It cost less that one pound (3000 pesos). I only needed a copy of my passport to buy it although I did have to give an address here in Bogota.. I`m sure the address of a hostel would do.

You will need a tri band phone which is unlocked to put the sim card in.

For some reason my spanish sim card won't work here though I think it did last time I was here two years ago.

Your UK phone should work here for phone calls (but not always text messages) if you have roaming. Check will your supplier. However I think you will find it expensive. Remember you pay the cost of the call from the UK to Colombia on all calls you recieve as well as the cost of the calls you make. And if you are making calls from Colombi ato Colombia with it you will pay the cost of the call from Colombia to the UK and back again.

If you wish to buy a sim card, go to a comcel shop and ask for s "chip de prepago". When you need to top it up, you can do this at places like supermarkets and internet cafes. Ask for "una carga".

Hope this helps.

Lucinda
Bogota