Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhá prodleva před začátkem tisku ve Windows 8

Zdravím, řeším následující problém.
Dva počítače, W7 a W8 (quad core, 4 GB RAM), tiskárna Samsung M2875FD, vše propojené LAN kabely přes směrovač TP-Link TL-WR1043ND.
Tiskárna na obou PC nastavena jako výchozí, ovladače nainstalované.
Tisk z PC s W7 jde téměř okamžitě, u velkých souborů je prodleva do 30 vteřin. Takže pohoda.
Tisk z PC s W8 má prodlevu od 3 do 5 minut ať už se jedná o tisk jakéhokoliv souboru!
Kde může být problém?
Předem díky za radu.

neviem ale tipnem si mozne problemy - 1.nainstalovane nespravne ovladace tlaciarne (pre nespravny OS), 2.mas tam viac tlaciarni a jedna z nich ma nahovno ovladac (skus ostatne nejak pozakazaovat alebo co ja viem co), 3. mas tam nejaky dementny antivir co vsetko blokuje (skusit odinstalit vsetky antiviry a restart)

1.) ovladače jsou aktuální přímo ze stránek výrobce a pro správný OS
2.) tiskárna je pouze jedna pro obě PC (myšleno jak fyzicky přítomná tak i v "zařízení a tiskárny")
3.) no, je tam Avira ale nezdá se mi, že by to pustila až po takové době. Buď to pustí nebo ne.

Tipnu si, že je to něco kolem nastavení zjišťování sítě ve Win8, případně zjišťování vlastností tiskáren, někde tím směrem bych zapátral (nevím kde, Win8 nepoužívám). Něco jsem k tomu našel:
cs
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/enable- disable-network-discovery#1TC=windows-7
Ještě dotaz - zlobí to při tisku z libovolného programu (např. zkus vytisknout něco v Poznámkového bloku)? Pokud ano, je to věc Windows. Pokud ne, je to věc toho programu, z něhož tiskneš.