Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta nvidia k procesoru AMD

Dobrý den. V počítači mám procesor AMD A8 6500 a grafickou kartu r7 240 2GB a je to spolu nějak propojené. Plánuju ovšem koupi nové karty a chci se zeptat ... jestli kdybych si koupil kartu od nvidia tak jestli by to propojení nebylo nějak porušené. Já si myslim že by v tom asi neměl bejt žádnej problém, ale projistotu se zeptám.

win 8.1 64
RAM 8 GB
CPU AMD A8 6500 (4 jádra - 3.5 ghz+boost na 4.1 ghz) APU graphics HD 8750d je integrovaná
GPU AMD r7 240 2GB

Plánuju kartku která se bude cenově pohybovat od 5 000 - 10 000 kč.

Díky.

Dobře a chtěl bych se ještě zeptat ... v grafických kartách se moc nevyznám co se týče slotů a jak vybírat kartu... nějaký to PCI-E atd ... a pak ty DDR3 a GDDR atd ... Jak poznám co tam můžu dát a aby to správně pracovalo se základní deskou. Všichni říkaj že to jen koupim a vsadim to tam, zapnu a už to jede, ale kdysi sem si kupúoval na starej počítač nvidia g210 1gb a nefungovala a asi proto že ta základovka jí prostě nechtěla nebo co ... prosím ještě s tímhle poradit. Děkuji.

Do PCIe slotu dáš PCIe grafickou kartu.. Je jedno jakou verzi PCIe má deska. Typ pamětí je taky úplně šumák, samozřejmě si vyber grafickou kartu s GDDR5!
Bacha na to, aby novou kartu utáhl zdroj, který si bohužel nejmenoval. A na závěr doplním, že k tomuto procesoru kupovat grafickou kartu za 10.000,- není zrovna nejlepší, karta se bude totiž docela nudit.

Problém je v tom že mám špatnej slot na procesor.... ted si koupim grafickou kartu protože potřebuju zvýšit výkon u her a dobudoucna mám vplánu kupovat novou základní desku a rozhodně i zbytek. Ted například co vyšlo AC UNITY. Mám to na nízké nastavení a běží to na 15-30 fps ... podle všeho za to může hlavně grafická karta. Zdroj nevim jakej mám ... Kde zjistim zdroj? Jinak díky za odpověd :) .

Zdroj zjistíš jedině tak, že odmontuješ bočnici bedny a přečteš si štítek. Nebo ještě lépe, vyfotíš ho. Nestačí totiž jen počet W, ale i výrobce, přesný typ.
AC Unity je dost otřesná a neoptimalizovaná hra. Ale asi ano, grafická karta za to může nejvíce.

Sežeň ten zdroj, pak řekni kolik financí chceš uvolnit a mohu ti navrhnout, co pořídit. Je dosti možné, že s novou graficou kartou budeš potřebovat i kvalitnější a výkonnější zdroj.

Tak bych ještě asi byl ochotnej přihodit :) . Grafika by byla samozdřejmě lepší kdyby se cenově blížila spíše k těm pěti tisícům ... můžete mi poradit s výběrem cena/výkon ? AMD i nVidia... něco sčim by se dalo něco hrát i ve full HD to co mám ted tu r7 240 ... ve full HD jen málo co na plynulost ... Shadow of Mordor medium settings na HD ready ress ... na krásnou plynulost dá, ale full hd je full hd ..