Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kúpa lacného NB - uprednostniť procesor, či RAM?

Ahojte. Sestra plánuje kúpiť nejaký lacný NB do cca 250€. Všetky lacné modely majú 2GB RAM a procesor okolo 2 GHz. Čo je lepšie uprednostniť 2GB RAM s 2,2 GHz alebo 4GB RAM a slabším procesorom? NB bude slúžiť na surfovanie, pozeranie filmov, každodenné používanie. Stačí mi 2GB RAM na bežné surfovanie a pozeranie filmov? Ďakujem.

Mám tipy:
http://datacomp.sk/lenovo-b50-30-59-428821-_d26102 1.html#.VGahCazOXXR

http://datacomp.sk/acer-extensa-2509-c1nb-nx-eezec -009-_d263151.html#.VGah4KzOXXQ

http://datacomp.sk/lenovo-ideapad-g505-59-416468-_ d258364.html#.VGaiG6zOXXQ

AMD zere 3-5x viac jak baytrail, z toho vyplyva nizsia vydrz na baterku a teplo+hluk pri zatazi.

K dotazu - RAM sa da pripadne dokupit 4GB modul DDR3L (stoji ale nejakych 40e), procesor sa neda "doplnit" ani vymenit. Z toho logicky vyplyva co je "lepsie" :) Vseobecne na normalnu pracu (web, office) 2GB RAM staci, hry sa na tom hrat stejne moc nedaju.

P.S> ved ten druhy ma 4GB RAM a stejny CPU jak ten prvy, tak nechapem co vlastne porovnavas.

P.S.2. Ja by som 1GHz AMD nekupoval ani omylom, vykonovo to bude uplna plecka IMHO, nepouzitelne ani na internet

Poslední dvě zkušenosti se servisem Lenovo (naštěstí se nejednalo o mé NB, dávám přednost stolnímu PC):
- odmítli záruční opravu z důvodu údajně nevhodného užívání NB (NB byl zcela mrtvý, ale měl trochu popraskané plasty)
- u druhého NB (stáří cca 20 měsíců) to nakonec dopadlo celkem dobře. Byl v něm prokazatelně vadný HDD (i jsem ho zkoušel samostatně), ale řekli, že ho neopraví, protože nemají vhodný náhradní HDD a nabídli výměnu za nový model. Když se s tím souhlasilo, tak to už najednou neplatilo. Ale nakonec se na základě toho prvního oznámení o tom, že to nejsou schopni opravit podařilo získat od prodejce peníze zpět, pouze majitel přišel o jeden paměťový modul, kterým si rozšířil operační paměť.
V obou případech se jednalo o řadu Ideapad.

- Naopak zkušenosti z reklamace jednoho NB ACER jsou následující: Byl reklamován HDD, ale když se NB vrátil opravený, tak měl i vyměněnou klávesnici, na které už před opravou bylo částečně smazáno označení některých kláves.