Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externi disk nejde nacist :(

Mohl by mi nekdo, prosim, poradit ?
Mam externi disk WD asi pul roku. Vcera jsem ho pripojil jako vzdy a nefunguje, navic pri tom "mrzne" PC...
Co jsem zatim vypozoroval a vyzkousel :
- v Total commanderu videt je ale po kliknuti na nej se objevi bud presypaci hodiny a zmrzne nebo to hned napise ze jednotka nenalezena.
- dale kdyz ho necham pri startu PC pripojeny, nenabehnou ani Win (XP).
- disk sam o sobe "huci a brni" jako vzdy, takze predpokladam, ze mechanicky funguje
- nekde jsem cetl o programu GetDataBack. Stahl jsem ho a on mi ukazal vsechny soubory na disku ! Bohuzel nejdou nikam zkopirovat ani nic jineho, protoze to chce heslo a licenci... :(

Opravdu uz nevim...je to za posledni pulrok druhy problem s WD ! Prvni fungoval dva dny, nastesti jsem na nej nakopiroval jen zalohovana data, na tomto druhem jsou bohuzel i cerstva - nezalohovana... :( Mam jeste starsi letite ext. disky a ty funguji bez problemu...
Budu vdecny za kazdou radu a pomoc, dekuji za prip. ochotu !

Hosi, male decko uz nejsem a pokud mi nekdo rekne co a jak, pravdepodobne to zvladnu... ale zase treba dobre rozumim problematice terennich aut ;) Takze je na kazdem aby zvazil jestli to, cemu dobre rozumi, byl ochotny bez posmesku dat dal nebo ne...

v první řadě si stáhni nějaký nástroj typu CrystalDiskInfo - pomocí něj zkontroluj SMART hodnoty. Pokud je disk žlutý nebo červený, je po něm, resp. je těsně před smrtí. V takových případech mnohdy pomůže disk dát na několik hodin do mrazáku (ideálně do neprodyšného igelitu, aby v něm moc nekondenzovala voda) a zkusit jej zkopírovat ve "zmrazeném" stavu.

Dost často u těchto sociálních USB plasťáků odchází USB-SATA převodník, který je ovšem (narozdíl od rozebiratelných rámečků) napájen přímo na desce disku - tam se pájení nevyhneš.

systém má umět se korektně ukončit i s externím diskem, běžně to funguje.
pro jistotu je lepší, když nemám otevřené okno průzkumníka na tom disku nebo dokument z něj načtený v office.
a taky je dobře, když v něm windows rozeznají externí disk a neukládají na něm své skryté adresáře (koš, body obnovení).

jestli ještě řešíš ten disk, co se asi tváří jako "raw" ale demoverze getdataback zobrazila názvy souborů, není vše ztraceno.
usb diskům sice dávám malou šanci, ale v tom případě by free testdisk mohl zabrat, jen v okolí sehnat někoho trochu znalého.

recuva je free a celkem jednoduchá, ale zas nevěřím v úspěch.

šlo by zkusit MiniTool Partition Recovery ve free verzi pro obnovu celých oddílů, na rozdíl od testdisku to má grafické rozhraní.

mají ještě MiniTool Power Data Recovery pro dolování jednotlivých souborů, ale "Free to recover 1 GB data".
z placených by bylo rozumnější sáhnout po tom getdataback, když říkáš že ti zobrazuje obsah.

particiu tam ma (vid vyssie), skor by som povedal ze windows je dementny jak vzdy a kedze je tam par vadnych sektorov tak blbne apod.
Alebo je poskodeny suborovy system, v tom pripade najprv by som skusal to Recuva, potom nejaky live ubuntu (ubuntu.cz je tam aj navod) nabootovat z CD alebo USB sticku
Alebo ma disk strceny v prednom USB a to je ako vzdy nahovno, alebo blby kontakt na konektore (zasraty apod)