Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporuč grafickou kartu

zdravím, chtěl bych vyměnit graf. kartu za něco výkonnějšího kvůli hrám, vím že moje PC už si moc vyskakovat nemůže ale kupovat lepší se zatím nechystám proto toto. Tak vás prosím o doporučení co vzít, protože tohle není zrovna moje parketa.
Takže-základní deska: Asus M4A78LT-M
Procesor :AMD Phenom II X4 840
RAM :8GB DDR3
Současná graf. karta :Nvidia GeForce GTX 560Ti
Zdroj : Modecom Feel 600w
S rozpočtem bych šel někam k 5-7t Kč. Děkuji za rady.

Pár zdrojů ? Já jsem elektronik a opravou elektroniky se zabývám. PC zdroje zevnitř jsem viděl nespočet. Ano v některých případech máš pravdu, ale dá se narazit i na zdroje, které jsou daleko lepší než nějaký Seasonic.
Naposledy co jsme v práci testovali, tak to byla nějaká čína se značkou v rozsypaným čaji s udávaným výkonem 650W, testován byl na 720W /pak vypínala nadproudovka/ a vydržel takto nepřetržitě jet 8 dní, pak jsme to vzdali :-D

Ano nechápu, protože jsi vyblil takovou sračku, který není rovno.
To mi chceš říct, že 600W nejde vytáhnout z 12V ? Dobře nedělá se to na jednu větev, ale na víc. Dvě jsou taky málo i na 400W viz obrázek dole.

Příkladem jsou serverový zdroje /ano, vím je to něco jinýho/ 12V 50A. Můžeš si to dosadit do toho tvýho vztahu, co jsi vyblil. Navíc, pokud by jsi měl takový zdroj rozebraný, veděl by jsi že tam je to dělaný dokonce jen jednou větví, to jsou kouzla, co ?

Karel má samozřejmě pravdu. Navíc fakt, že ten zdroj neshoří při přetížení oproti nominálu ještě nic neříká nic o tom, jaké je v takovém stavu poskytované napětí a zejména jeho zvlnění. A samozřejmě nejde o větve nebo jejich počet. Jde jen a pouze o kvalitu součástek a konstrukci zdroje.

Jde jen a pouze o kvalitu součástek

Definuj kvalitu součástek.

Navíc karlíček má pravdu tak na půl. Jistě mu je známý pojem "špičkový výkon". Všimnl jsi si, že by na to zdroji bylo napsáno o jaký výstupní výkon jde ? Ano psaný to tam není. Výrobce uvádí právě špičkový výkon, aby na etiketě měl co největší číslo, v tom máš pravdu. Realita je, že ze zdroje můžeme tahat tak polovinu oproti špičkovýmu výkonu.
Abych to uvedl na pravou míru, ten zdroj 600W dá, ale pouze ve špičce.

Tahle "poradna" by se měla rozdělit na dva kanály na poradnu a na píčujemdolidíachcemsehádat. Doslova spousty lidí tu jen čeká na to až se najde náký "šmudla" s dotazem do kterého se budou moc trefovat dělat z něj idiota a mít z toho asi hroznou prdel. Hrozně moc věcí by to vyřešilo a kvalita stránek by šla asi dost nahoru ;)