Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmizlá data na exteráku

Dobrý den mám problém s externím diskem (Verbatim Store 'n' Go 1TB, USB 3.0, 53023) který jsme si koupil před měsícem fungoval bez potíží až jednou při zkopírování souborů vyjelo, že disk je odpojen, tak jsme ho odpojil a znova připojil a všech 200GB bylo pryč zkoušel jsme samozdřejmě zobrazit skryté složky ale nepomohlo to přitom, ale ve vlastnostech se ukazuje 200GB plná paměť. Rád bych své soubory dostal zpět neví někdo jak? neměl bych zkusit reklamaci? jen jsme zapomněl ještě dodat, že vždy odpojuji přez bezpečné odpojení. Mockrát děkuji za odpovědi a rady

Zatial este ani nevies ze co je problem. Mozes mat naprd USB port (predne na PC bedni su nahovno) mohol si mat blby kontakt USB konektora, apod.
Az si z toho vytiahnes tie data skus to znova sformatovat (normalne na NTFS) a uvidis ci sa to bude opakovat. Nepouzivaj predne USB porty ale zadne. A pred vytahovanim disku ho vzdy najprv odpoj ikonkou vpravo dole a pockaj kym ti win napise ze mozete disk bezpecne odpojit.

vždy dělám bezpečné odpojení

to už od visty lže. vyskočí bublina odpojení, ale windows používají celou volnou paměť jako cache a ještě z ní zapisují. po okamžitých odpojeních externího disku na něm pomalu přibývají chyby souborového systému.
windows při připojení externího disku načítá jeho adresářovou strukturu - za nějakou dobu však načítá jen vadné údaje, proto minulé soubory nevidí.

náhlé odpojení by se dít nemělo, pokud ovšem není kontakt usb zdeformován jinou těžkou flashkou nebo násilím vadně strčenou. nebo pokud nemá externí disk příliš velký odběr a zareaguje nadproudová ochrana u usb2 (usb3 má větší rezervu).