Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký SSD disk

Zvažujem že by som si kúpil SSD disk. Na doske mám samozrejme SATA3 no neviem či to bude nejaka extra výhoda. Operačný windows mám teraz na WD Black Caviar 2tb. Chcel by som tak 250gb aj aby tam nejake hry vošli a cenovo tak lepší stred.

Tak sa pýtam oplatí sa mi to kupovať? Budem poznať o dost to zrýchlenie? A ak áno aký vybrať?

Nelži. Cokoliv nainstaluješ na SSD se bude spouštět výrazně rychleji. Ve hrách to samozřejmě FPS nepřidá (to snad ani žádný normální člověk nemůže očekávat) ale třeba u takového Skyrimu spadne loading time na polovinu ve srovnání s 7200ot diskem. Pro hráče, kteří většinu hry tráví quicksave/quickload, je to spasení.

Ked sme uz pri tejto teme, chcem sa opytat, pouzivam druhym rokom 120gb sandisk extreme, ale kedze kapacita mi uz nepostacuje, vyhliadol som si 480gb sandisk extreme pro. Co je lepsie, nechat tam ten 120gb na system a programy a ten druhy na hry a pod. alebo sa toho 120gb zbavit a nechat tam iba jeden? Alebo je to absolutne jedno?

Alebo je to absolutne jedno?

Je to absolutne jedno.

Ty SSD ani nijak nehrejou, takze je uplne jedno kolik jich tam budes mit, zalezi na tobe, jak si to udelas. Samozrejme pokud je novy SSD rychlejsi nebo stary uz odchazi, tak je otazka, zda se nevyplati hodit system na novy.