Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oříznutý tisk

Mám problém s tiskárnou typu HP PSC 2355 all-in-one. Spočívá to v oříznutém záhlaví. Dokument dám vytisknout. Program se mne zeptá na dodatečné info( počet, konkrétní stránka atd) samozřejmě že i tam nastavím formát papíru A4. Dám vytisknout a vyjede mi papír s oříznutým záhlavím. Je to katastrofa protože v takovém to stavu nemohu odevzdat protokol o měření. Má někdo podobné zkušenosti nebo v nejlepším i řešení ?
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Dělá to ve více programech, resp. s rozdílnými dokumenty?
Zkuste něco vytisknout z PDF, potom třeba z DOC. Je problém stejný? V tom případě bude zřejmě problém v tiskárně (očistit podávací válečky, zkontrolovat dráhu papíru, zda tam nezůstala nějaká nečistota, očistit vstupní čidlo papíru). Pokud problém s tiskem v jiných programech není, půjde o nastavení tiskového výstupu v programu, ze kterého tisknete protokoly o měření.

Bojím se, že s takovým popisem se moc rad nedočkáš. Zkontroluj si v nastavení tiskárny okraje. Možná máš moc velké okraje a záhlaví moc nahoře.
ZKus v nastavení tisk nastavit zvětšení, aby se ti celý papír vešel na stránku.
V programu, ve kterém píšeš máš nastaven také velikost papíru A4? Nemáš tam větší?

A co kdybys nám sdělil, jak máš nastavené ty okraje?
Doporučil bych ti následující postup: ve vlastnostech stránky nastav všechny okraje na 0. Až to potvrdíš, budeš upozorněn na to, že okraje jsou mimo tisknutelnou oblast a jestli chceš opravit nastavení. Ty údaje, které ti tam zobrazí si někam zapiš - jsou to skutečné minimání okraje tvojí tiskárny.
Pak zkontroluj, jestli náhodou nemáš záhlaví od hrany papíru méně než ten skutečný okraj. Pokud máš, našel jsi příčinu svého problému.