Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám rozdělený pevný disk, jak to spojím?

Mám win XP home správa disků ukazuje rozdělení pevného disku asi na polovinu.
Jak to spojit? Nechci dva disky. Jeden je C a ten druhý E.
Děkuji

Počeštění nadpisu. Text bez interpunkce je opravdu nepříjemné číst. (anarchist) (mif)
A bez diakritiky obzvlast... (mif)

jen připojím komentář odjinud http://pc.poradna.net/question/view/99398-partition -magic-8#re-100074
za jedinou korektní metodu slučování oddílů považuju kopnout data z druhého oddílu pryč, nabootovat z výše uvedených programů, smazat přebytečný druhý oddíl, rozšířit první oddíl na celý disk, nabootovat zas z disku, kopnout data zpět.

jenže: hnus jako mít data na společném logickém disku s operačním systémem bych nikdy nedělal. nejde to rozumně zálohovat, při zásadní nefunkčnosti to nejde rozumně smazat pro přeinstalaci. podle počtu kradeného softu a her má být disk pro systém velký 10-20gb, zbytek pro data (ne, do c:\documents & settings žádná data nepatří, bill je vylízané pako).

Já taky :-) Jenže bohužel, lamy nechtějí mít více disků, nevědí co s něma. Párkrát jsem se o tom přesvědčil z telefonátů typu "hlásí mi to, že mám plný disk, co s tím mám dělat...?". Po příjezdu na místo zjistím, že je plný céčko a na déčku pusto prázdno, přitom při předvedení kompu jim člověk vysvětlí, že si mají ukládat data na déčko a céčko mají na nezbytný systémový věci... Odkývají všechno. Ale stejně na to prděj.

Já mám jen takovou technickou: Nemohl jsem si nevšimnout, jak tady na poradně se stalo velkou módou házet hnůj na Partition Magic. Pánové opravdu s ním máte tak špatné zkušenosti? Nebo jenom papouškujete? Já s PM pracuji už od jeho DOSovských verzí a vždy mi udělal to, co jsem chtěl. Zato znám případy uživatelů, kteří zadali nějakou časově náročnou operaci nad velkým diskem a když se jim po 10ti minutách zdálo, že se nic neděje, tak zmáčkli reset na bedně. A něco podobnýho jsem zatím vypáčil z každýho, kdo mi tvrdil, že PM je na ho*** Mně osobně je to fuk. Podle mě jsou jak Acronis, tak PM velmi zdařilé kousky.

S PM mám rovněž špatnou zkušenost, je pravda že je to již dost dlouho a byla to verze tuším 6. Po několika hodinách se "kousl" a na disku po něm zůstaly dva vadné clustery které tam před tím zaručeně nebyly. Od té doby používám Acronis True Image, od verze 6 která měla instalák 10MB až po v.9 (několikanásobně větší) a bez problémů. Na spojení disků bych použil Acronis Disk Director, umí pracovat i s diskem na kterém je systém beze stráty dat (několikrát ověřeno), ovšem vždy ponechávám na disku max.15GB na systém a zbytek data. Mít všechno na jednom disku, považuji za zvrhlost. 3-[

PM byl ve své době skutečně dobrý soft. Byl funkční, bezproblémový. Používal jsem jej.
Jenže pak přišly rychlejší procesory, větší disky a PM začal mít najednou problémy.
A teď se dostáváme k jádru věci - proč bych měl používat program, u kterého nemám u tak důležité práce jako je manipulace s oddíly a hrozí ztráta dat jistotu?

Já bych s tím spojováním nebyl zase až tak hrr. Pokud je systém (XP) až na tý druhý pártyšně tak už vůbec ne. A pokud je systém na tý první, tak zase na tom éčku můžou být nainstalovaný nějaký programy...
A určitě je tam jen jeden rozdělenej disk? Nejsou tam dva fyzický ? (nic ve zlým)