Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé kopírování (HDD)

Prosím vás někoho o radu. Přeinstaloval jsem teď stolní počítač (není můj) a mám v něm dva HDD, jeden WD 160Gb a druhý WD 500Gb. Problém mám s WD 500Gb, hardisk mi strašně pomalu kopíruje data. Přetahuju nějaká data z externího HDD (70Gb)
a přetahuje se mi to rychlostí 500Kb/s - 5Mb/s, ale více pod 1 Mb/s. :X Pomalé je to i při přetahování dat z disku 1. (160Gb) na již zmíněný 500Gb a naopak. Počítač je po přeinstalaci, formátování obou HDD a s nainstalovanými drivery pro z. desku i ostatní. Harddisk to samé dělal i před přeinstalací.

Cpu - Intel Pentium E5300, Dual-core 2.60GHz a 3.47Ghz
Z. deska - MSI G31TM-P35
Ram - 4GB (kingmax)
Gpu - ATI Radeon HD 4550 (512 Mb)
HDD - Western digital 160Gb a 500Gb

Předem díky za odpovědi.

Zřejmě staré PATA disky.Koukni se do správce zařízení-řadiče IDE ATA/ATAPI-kanály IDE-upřesnit,režim přenosu by měl být UDMA 5-6 a ne PIO.Kšandu máš 40 nebo 80 žilovou?
A jestli je ten externí disk přes USB2,tak je ta rychlost normální.A ty WD disky zkus prověřit testem od WD.

Tak jsem koukal do správce řízení. Měl jste pravdu, bylo tam nastaveno PIO. Ale stejně se mi rychlost pohybuje furt okolo 4Mb/s. Teď to kopíruju na ten menší HDD a na něm se to kopíruje rychlostí 35-50 Mb/s. Takže asi nezáleží na externím disku ne? A tu kšandu to nevím jak poznat, ale HDD oba jsou propojeny SATA kabelem.