Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zabezpečovací kamera

Tak koupit kameru s činy mně tu už odradil.

Takže další problém.
Nemohu se rozhodnout zad IP kameru nebo analog.

Nějaké IP co mně zaujaly jsou tady speed-dome

Asi DS-2DE5176-A ds-2de5174-a-2

Nebo pak další řešení je analog http://www.abalarm.cz/ishop/cs/22-speed-dome-kamer y

Což bych asi vzal HIKVISION DS-2AF5268-A

a převodník
http://www.unlock.cz/zarizenihtml/kamera_server.ph p

Finančně to vyjde skoro stejně.
Jen nevím u čeho bude lepší obraz.

Nepovedal si podstatne...naco chces tu kameru pouzivat a co planujes do buducnosti.
Nie je nic horsie ako si neurcit priority a ciel a potom sa clovek stretava so zlepencami, co viac nefunguju ako funguju.
V prvom rade je IMHO blbost nahravat lokalne na SD karty, pretoze ak pripadny zlodej zlikviduje kameru, zlikviduje aj zaznam.
Dalsia vec, co by mi mozno trochu vadila je cire sklo...ak je kamera nastavena an trasovanie a viem odhadnut jej uhol zaberu (pokial nema varifokal) tak sa taketo trasovanej kamere viem v pohode vyhnut. Preto ak DOME, tak s ciernym sklom.
1.3MPix je dobry na den, ale v noci to bude slabota, odhadujem tak do 2-3m nieco uvidis, dalej uz nie.
Kamera nema prisvit, ma len vysoku citlivost, ktora sa blizi k 0, ale to v praxi znamena, ze pokial ti nebude svieti aspon mesiac, ci svetlo z poulicnej lampy uvidis trt.
A v neposlednom rade je dolezity sw, pretoze nie je nic horsie ako ked sw mrzne, nefunguje tak ako ma, obcas ide a obcas nie, pada a pod.
Ja som odporca analogu, ale zase analog je stale lacnejsi pri rovnakej kvalite ako IP, takze ak chce niekto velmi setrit...
A dalsia vec, ktoru tu naznacujes v buducnosti je kombinacia roznych znaciek a analog+IP...to uz snad nic horsie byt ani nemoze.

Je to pro známého s rodiny.
Má firmu, kde je uprostřed 30 metrový sloup a tam bude ta kamera, aby pokryla cely prostor.
Další 15 metrový sloup je v místě, kde jsou budovy a maka se.
Tam by pak přišla další a stačilo by i nižší zoom.
Obě musí reagovat na pohyb, což bude to poplachového I/O a žádná levnější nemá.

Nic se na SD karty nahrabávat nebude.
Bude na to čučet vratná, kde bude PC, které to bude nahrabávat.
Pokud se v budoucnu budou řešit vnitřní IP, není problém koupit graf.kartu s 2 HDMI a přidat monitor.
1 pro venkovní kamery a ten 2 pro vnitřní.

To sklo jsem zvolil jelikož je to dost v prašném prostředí.
Nějak jsi to poplantal,ne?

Dalsia vec, co by mi mozno trochu vadila je cire sklo..

Preto ak DOME, tak s ciernym sklom.

Problém bude u toho IP video servru.
Zda se najde nějaký PC klient, který s ním bude umět pracovat.
Hlídat 2 kamery na 2 prohlížečích je blbost.
http://www.unlock.cz/zarizenihtml/kamera_server.ph p

Cire nie je cierne, cire je priehladne, cize ciste biele sklo, takze asi len chyba v tvojom preklade;o).
Detekciu pohybu maju snad vsetky kamery (aj ked je pravda, ze u cinana clovek nikdy nevie) takisto DIO je standard (aspon s tym, co prichadzam do styku ja).

Hlídat 2 kamery na 2 prohlížečích je blbost.

Prave preto ti odporucam IP kamery a nekombinovat znacky a zdoraznujem dolezitost sw. Browser je vzdy len nudzovka. Slusny vyrobca sa pozna prave podla odladeneho sw pre pc.

Tak poslední bod vyřešen.
IP video server se dá přípojit na Active_WebCam nebo na webcam 7 PRO.
Jelikož bydlím kousek od teto firmy, není prý problém si servr jen půjčit na vyzkoušení. :))

Asi půjdeme do toho analogu.

Najväčšia blbosť - budeš ľutovať... Pozri si nejaké video na Youtube alebo obrázky, kde sa porovnáva obraz z analógovej kamery = rozlíšenie PAL D1 = 720x574 a IP - teoreticky neobmedzené rozlíšenie.
So skúseností Ti môžem povedať, že s analógovou kamerou síce na krátku vzdialenosť uvidíš, že sa niečo deje, že sa niekto v priestore pohybuje, dokonca keď vieš o koho ide spoznáš osobu, ale nič viac...:-)
S IP kamerou a rozlíšením min. FullHD = cca 2Mpx 1920x1080 uvidíš aj detaily.

Ak uvažuješ aspoň trošku do budúcnosti a nie len na mesiac dopredu - zabudni na analog...

No trosku polewmiky...aj na analogu sa da spravit kvalitny obraz, je to zalezitost optiky, ale....
Minule som bol u zakaznika, ktory sa mi chvalil novym kamerovym systemom. Parada, 2 zaznamniky, HD kamery (analog) a vyborna cena.
Ale ten obraz....fuj grc. Uz na LCD TV som videl v nahladoch kamier, ze to nie je ok a ked som si to dal na celu obrazovku to bolo nieco hrozne. K HD sa to neblizilo ani nahodou a na tie mazanice sa nedalo dlhsie pozerat.
Vzdy ked pridem k zakaznikovi a vidim, ze chce analog lebo je lacny obraciam sa na pate a volam kolegu.
A potom sa smejem ako tam chodi riesi reklamacie...hento nejde, toto nejde, zaznamnik zase nezaznamenava, zase reklamacia a 2 tyzdne bez obrazu a zaznamu...atd atd.
A ja sa potichu smejem aki su ludia blbi.
Bohuzial podla doterajsich prispevkov vidim, ze placeme na nespravnom hrobe a tu je jasny ciel kupit papierovo dobre masiny za nizku cenu, takze ja koncim.

No ono tady nejde o peníze.
Vidím že jste s oboru.
Pokud řeknu dáme tam 2 IP kamery za 50 000 tak tam půjdou.
Už jsem montoval dost kamer, ale vše IP a jen takové to čum na zvonek.

Takže asi toto ne.
http://www.express-alarm.cz/?i=1845/ds-2de7184-a-i p-ptz-kamera-2mpix-20x-zoom-icr-3d-dnr-ir-do-100m& s=488
http://www.express-alarm.cz/?i=1846/ds-2de7186-a-i p-ptz-kamera-2mpix-30x-zoom-icr-3d-dnr-ir-do-100m& s=488

Jedno malé upozornění - pokud uvažuješ u kamer s hlídáním prostoru počítej že ten na koho budou kamery napojeny ti to přestane po 3 dnech brát.
Budou neustálý poplachy - mouchy, sněžení, zasvícení reflektoru.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsme původně napojili kamery na hlídání. Už je všude vypnuté.
Ještě ti zamotám hlavu - ještě existuje 3 systém kamer HD-SDI - Velké rozlišení jako IP, kvalitnější obraz než IP, jednoduchá instalace.
http://www.kamerovysystem.cz/kamerove-systemy/hd-s di/hd-sdi_kamerove_systemy.php

Pokud na to po třech dnech přestane někdo reagovat je věc majitele kamer jak se k té osobě zachová.
Přece jen je to zaměstnanec a je od toho placen.

Zůstanu u těch co jsem vybral.

Jen nevím zda jit jen do 1.3 MPix nebo už raději přidat a koupit 2 MPix.
Přece jen to stojí par peněz a nekupuje se to na par měsícu.
A než čučet na něco kostičkované.

Zda koupit tu ve skle nebo bez
http://www.express-alarm.cz/?c=301/speed-dome-1-3m p
U obou je napisane ANTIOTŘESOVÝ KRYT + IP66 + ochrana před bleskem

Tady je Hikvision 1.3MP 20 zoom.
watch

Tady je Hikvision 2MP 20 zoom.

watch

Pokud nekecají a to video je OK, budou mu stačít 2 kamery 20X zoom a spiš bych vzal tu 2MP