Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nezapne, větráčky se pootočí, zdroje funkční.

Zdravím,
Psal jsem tu nedávno o tom, že se mi pc nechce zapnout.
Musel jsem si sehnat prodlužovací kabel pro 4pin 12V, abych vůbec mohl zdroj zapojit. Byl krátký kabel. Při zapínání pc se jen o 360% otočil větrak na CPU a to bylo vše. Dal jsem to známému na kontrolu. Ten mi to vrátil s tím, že deska funguje. Zkusil jsem to znova a tady se stala změna a to, že se mi při každém zapnutí blýsklo ve spojení kabelu od zdroje s prodlužovacím 4pin kabelem. Ale deska se stále nezapla. Stále stejný scénář. Tak jsem desku poslal známému znovu. Ten mi opět řekl, že deska funguje. Vyhrabal jsem si starý zdroj, ale funkční. A stále to stejné, až na to, že " blýskání " zmizelo. Prodlužovací 4pin Kabel jsem vyzkoušel ve druhém pc, jestli není náhodou problém tam. Ale druhý pc s tímto kabelem fungoval.

Takže mě napadá jen, že je zrada ve 4pinu na desce. Ale nechápu, proč to mému známému šlo zapnout a mě ne. Už fakt nevím co s tím.

Deska je Asus M2A74 - AM
1. zdroj - Fortron 450W
2. starší zdroj - Liteon 300W

Mám tři bedny, dvě mají krátký Power kabel, takže musím desku zkoušet ve třetí bedně, kde právě běží ta 2. deska v pohodě, kterou jsem zmiňoval ve svém problému výše. Třetí bedna očividně nevlastní distanční sloupky, není ale přišroubovaná přímo k plechu. Jsou tu vypoulené oválky pro zašroubování desky k bedně. Což může být také problém, ale ta druhá deska mi v tom normálně funguje. Navíc to bylo zakoupeno jako komplet pc, takže takhle to v bedně už bylo, jestli by někdo narážel, že jsem zapomněl dodat do bedny.

Tak popořadě:

tři bedny, dvě mají krátký Power kabel

Bedna žádný kabel nemá, asi myslíš zdroj. To bude asi nějaký shit, buď vyměnit nebo teda v nouzi použít prodloužení.

Třetí bedna očividně nevlastní distanční sloupky, není ale přišroubovaná přímo k plechu. Jsou tu vypoulené oválky pro zašroubování desky k bedně.

Většinou se i do vypoulených bodů šroubují nejprve distanční sloupky, pak teprve deska! Přečíst manuál.

ale ta druhá deska mi v tom normálně funguje

Každá deska má jiný layout, jinak rozmístěné montážní otvory, atd...

Navíc to bylo zakoupeno jako komplet pc, takže takhle to v bedně už bylo

To vůbec o ničem nevypovídá, i nový PC může skládat totální ignorant, který nepoužije sloupky pod desku a že to deska přežije je šance 50/50.

Měl jsem na mysli Led power kabel z bedny na desku. Aby po stlačení power buttonu se zapl pc. Ale možná jsem špatně vysvětlil.

Nedošlo mi, že by to mohlo být těmi dist. sloupky, když ta druhá bedna šla. Ale asi je toto ten problém, proč to nejde. Koupím si je tedy a dám je tam. Děkuju za pomoc.