Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde prodat RAM za slušnou cenu?

Dobrý den,
s kamarádem jsme diagnostikovali problém a opravdu jsme zjistili že problém je v RAMkách, za prvé se přehřívají a prostě jsou pomalé a 6 GB mi nestačí... (navíc jsou 3x 2Gb takže nejsou na dual channelu)

Potřebuji koupit nové a prodat staré
mám tyto 3x: DIMM1: Samsung M378B5673FH0-CH9

a vypadají přesně takhle: http://dako-pc.com/images/photo/review/247362-M378 B5273CH0-CH9-Samsung.jpg

2.
Slyšel jsem že před prodejem ramek se mají smazat z nich nějaké mini soubory, poradí někdo jak? Nebo proč se to dělá? Však ramky se vždy smazají samy ne? :)

3.

Budou tyto RAMky kompatibilní s mým procesorem: i7 870 @2,93Ghz?
http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1333mhz-c l9-hyperx-fury-black-series-d2140235.htm

Děkuji předem za rady! :)

Jak jsi přišel na to, že se přehřívají a jsou pomalé? Na pamětech se nemá co přehřívat a rychlé jsou prakticky všechny stejně (na stejné frekvenci).
Na pamětech se nic nemaže.
Vybrané paměti jsou kompatibilní, ale žádný zásadní rozdíl ve výkonu nečekej.

6 GB je málo? K čemu je to málo?
Paměti žádný chladič nepotřebují, pokud se hřejí, tak máš špatně větranou bednu (protože je otevřená).
S tím dual channelem máš pravdu, ale ten má vliv na výkon v řádu procent.
I ty tvoje nově vybrané paměti mají "jenom" 666 MHz, zjisti si, co znamená DDR.

Na ramkách se nic mazat nemusí.
Celkem by mě zajímalo, co jste s kamarádem zkoušeli. Tvé paměti v jiném PC? Nebo jsi si půjčil jiné RAM?
Jinak ty paměti z odkazu ti dle mých zkušeností s tvým CPU chodit nebudou, protože jsou osazeny jen 8chip (jednostranné). K tvému CPU potřebuješ 16chip (oboustranně osazené) moduly.
Přikup prostě jeden 2GB modul, tím získáš plnohodnotný dual channel a budeš na tom stejně, jako kdyby jsi osadil dva kompatibilní 4GB moduly.